Niska produkcja ropy w Libii pcha wartość energii wyżej

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) wycofało się do wartości 1.3179 nawet pomimo oczekiwań odnośnie Unii Europejskiej, że PKB unii walutowej wzrośnie o 0,3%.

Dzisiejsza publikacja dotycząca bezrobocia w Hiszpanii może być ważnym wskaźnikiem dla kursu tej pary walutowej. 

Mocny dolar amerykański (USD) wspiął się do wartości 99.56 wobec jedna japońskiego (JPY). Jen spadł po tym jak Bank Japonii powiększył bazę monetarną najbardziej od 40 lat. Para obecnie utrzymuje opór na poziomie 99.65.

Akcje

UK 100 (FTS) osiąga wyższe wartości po dotknięciu poziomu 6515. Cena indeksu może jeszcze wzrosnąć, ponieważ inwestorzy obserwują akcje Vodafone oraz Microsoft, a także pozytywne dane z Chin.

Towary

Ropa Brent (BRT) wzrosła wczoraj od wartości 112.2 do poziomu 114.3. Dostawy ropy z Libii pchają wartość ropy wyżej.

Para dnia

Prezes Szwajcarskiego Banku Narodowego, Thomas Jordan, potwierdził, że frank szwajcarski pozostanie na poziomie 1.20 w stosunku do euro. Para obecnie notowana jest powyżej poziomu 1.2332 i jej wartość rośnie od kiedy sytuacja w Syrii trochę się uspokoiła.

Opcje FX

W ten piątek poznamy raport zmian zatrudnień w sektorze pozarolniczym (NFP). Inwestorzy powinni korzystać z ruchów na wartości złota, a żeby zminimalizować koszta kupować i sprzedawać wykorzystując spread byka oraz niedźwiedzia.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: