Niska Rata od Toyota Bank pozwala na zakup lepiej wyposażonych aut

Bankowość

Kredyt Niska Rata od Toyota Bank to nowatorska forma finansowania aut skierowana do klientów indywidualnych. Produkt cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a jego sprzedaż stanowi już jedną trzecią w całym portfelu udzielanych auto-kredytów banku. Dzięki Niskiej Racie, klienci mogą pozwolić sobie na zakup droższych i lepiej wyposażonych aut, a najchętniej wybieranymi przez nich modelami są Yaris, Auris oraz Rav4.

Polscy klienci indywidualni idąc w ślady użytkowników aut z Europy Zachodniej, nie chcą już kupować samochodów na długie lata. Dlatego też szukają takich produktów, które pozwolą im na systematyczną wymianę pojazdu co 3-4 lata.

Kredyt Niska Rata oferowany przez Toyota Bank w wygodny sposób umożliwia klientowi skrócony cykl wymiany auta. Dzięki temu mogą jeździć cały czas nowym samochodem na gwarancji, płacąc miesięczne raty o 30-40% niższe, w porównaniu do klasycznych form finansowania. Obecnie sprzedaż tego kredytu stanowi już ponad 30% wszystkich udzielanych kredytów samochodowych przez bank.

Grupa klientów, która najczęściej decyduje się na finansowanie auta w Toyota Bank za pomocą kredytu Niska Rata, to osoby w wieku od 40 do 60 lat. Najpopularniejszymi modelami pojazdów są miejski Yaris, kompaktowy Auris oraz Suv Rav4. Podpisując umowę kredytową, klienci wpłacają zazwyczaj kapitał własny w wysokości 30% wartości auta, a najczęściej wybieranym okresem kredytowania jest 36 oraz 48 miesięcy. Dzięki stałym i niskim kosztom miesięcznym kredytu, klienci mogą pozwolić sobie na zakup droższych średnio o 15% wersji aut, które posiadają bogatsze wyposażenie.

Wraz z rosnącym zainteresowaniem Klientów kredytem Niska Rata, planujemy dalszy rozwój produktu i wprowadzenie kilku kolejnych udogodnień w jego konstrukcji. Przede wszystkim chcemy zredukować minimalną pierwszą wpłatę do zaledwie 10% oraz przygotowujemy się do wprowadzenia stałej stopy oprocentowania kredytu, aby dać gwarancję niezmienności kosztów, niezależnie od wahań stawki WIBOR. Dodatkowo chcemy zredukować prowizję bankową do poziomu 0% oraz dopasować parametry wpłaty i ostatniej raty tak, aby Klient zainteresowany zakupem kolejnej nowej Toyoty nie musiał angażować już gotówki. Prognozujemy, iż niebawem udział sprzedaży kredytu Niska Rata osiągnie poziom 50% w naszym całościowym portfelu auto-kredytów – mówi Bogdan Grzybowski, dyrektor ds. sprzedaży w Toyota Bank Polska.

Ponadto, Toyota Bank uruchomił na swojej stronie internetowej specjalny kalkulator kredytu Niska Rata. Dzięki niemu, każda osoba może wykonać symulację kosztów finansowania i obliczyć miesięczną ratę za poszczególny model auta dostępny w kredycie. Internetowe narzędzie pozwala także na zlokalizowanie najbliższego salonu Toyota, w którym można skorzystać z Niskiej Raty.

Więcej szczegółów na stronie: www.toyotabank.pl/niska-rata-promocja

Źródło: Toyota Bank Polska S.A.

Udostępnij artykuł: