Nordea kolejny raz w czołówce kredytów samochodowych

Bankowość

Już drugi miesiąc z rzędu propozycja kredytowania zakupu pojazdu, przygotowana przez Bank Nordea, okazała się jedną z najlepszych na rynku. Bank we wszystkich kategoriach zajął pozycje na podium.

Już drugi miesiąc z rzędu propozycja kredytowania zakupu pojazdu, przygotowana przez Bank Nordea, okazała się jedną z najlepszych na rynku. Bank we wszystkich kategoriach zajął pozycje na podium.

Redakcja porównywarki TotalMoney.pl założyła, że zakupem pojazdu zainteresowana jest trzyosobowa rodzina, uzyskująca dochody na poziomie 4 104 zł netto miesięcznie. Osoby dorosłe zatrudnione są na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony i planują zakupić samochód o wartości 60 000 zł. Rodzina dysponuje jednak wkładem własnym, więc wysokość kredytu spłacanego przez 5 lat wyniesie 48 000 zł.

Pierwszy z wariantów zakłada zakup nowego pojazdu. W tej kategorii Nordea Bank Polska zajął trzecią pozycję w zestawieniu, proponując miesięczną ratę w wysokości 977zł. Oprocentowanie wyniosło 8,18%, a prowizja - 4,00%. Drugi scenariusz, na podstawie którego stworzono ranking, dotyczył zakupu czteroletniego samochodu. Rata na poziomie 1 023,88zł, oprocentowanie wynoszące 10,17% i prowizja 4,00% uplasowały ofertę Banku Nordea na wysokim, trzecim miejscu.

Kredyt Nordea Auto można przeznaczyć nie tylko na zakup pojazdu, a także na finansowanie przyczep campingowych oraz nowych jednośladów. Celem kredytu może być również refinansowanie poniesionych już kosztów, a także spłata kredytu udzielonego przez inny bank. Dodatkowo, oferta dostępna jest przy minimalnym udziale własnych środków - wystarczy posiadać 10% wkładu. Maksymalny okres kredytowania sięga nawet do 8 lat. Bank Nordea umożliwia skorzystanie z odroczenia spłaty rat kapitałowych i rozłożeniu ich na kolejne miesiące. Dla Klientów otrzymujących wynagrodzenie na konto w Nordea, bank oferuje skorzystanie z uproszczonej procedury skorzystania z kredytu. Ponadto, Klient może dowolnie wybrać rodzaj spłaty (raty malejące lub równe), jak również dzień comiesięcznej spłaty.

Z kredytu Nordea Auto można skorzystać w dowolnym oddziale banku Nordea.Więcej informacji na temat rankingu można znaleźć pod poniższym linkiem:
http://www.totalmoney.pl/artykuly/104886,kredyty-samochodowe,ranking-kredytow-samochodowych--czerwiec-2013,1,1.

Źródło: Nordea

Udostępnij artykuł: