Nordycka telewizja strumieniowa wkracza do Polski

Z rynku

3 sierpnia Nordic Entertainment Group (Grupa NENT) uruchomi w Polsce usługę przesyłania strumieniowego Viaplay.

Fot, Nordic Entertainment Group

3 sierpnia Nordic Entertainment Group (Grupa NENT) uruchomi w Polsce usługę przesyłania strumieniowego Viaplay.

Viaplay zaoferuje polskim widzom transmisje imprez sportowych, Viaplay Originals – filmy i programy własnej produkcji, filmy i seriale innych producentów oraz programy dla dzieci - czytamy w informacji prasowej Nordic Entertainment Group (Grupa NENT)

Telewizja strumieniowa jest możliwa do odbioru na szeregu platform i urządzeniach takich jak np.inteligentne telewizory Samsung, LG, Panasonic, Sony, Philips i TCL; smartfony i tablety z systemem iOS i Android; Chromecast i Apple TV; PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One; oraz PC i Mac.

 

Usługa przesyłania strumieniowego Viaplay firmy Nordic Entertainment Group AB (publ) (Grupa NENT) jest dostępna w każdym kraju nordyckim oraz w Estonii, na Łotwie i Litwie.

Viaplay zostanie uruchomiony w Polsce i Stanach Zjednoczonych w 2021 r., w Holandii w 2022 r., a do końca 2023 r. na czterech dodatkowych rynkach.

Jednym z atutów Viaplay będą transmisje piłkarskie z rozgrywek Bundesligi. Najważniejsze wydarzenia sportowe będą pokazywane z udziałem polskich komentatorów sportowych i komentowane ze studia sportowego Viaplay w Warszawie.

Wszystkie filmy i seriale na Viaplay, podobnie jak większość Viaplay Originals, będą miały polskie napisy lub lektora, a wszystkie treści dla dzieci będą miały polski dubbing.

Anders Jensen, prezes i dyrektor generalny Grupy NENT stwierdził: -Przyjeżdżamy do Polski na dłużej i chcemy być liderem pod każdym względem.

 
 
 

Udostępnij artykuł: