Norweski kapitał zainwestował w Słupskiej Strefie

Finanse i gospodarka

Norweski Tritec otwiera nową fabrykę w Podstrefie "Redzikowo" Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

0001

Norweski Tritec otwiera nową fabrykę w Podstrefie "Redzikowo" Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Firma Tritec, z kapitałem norweskim, od 2002 roku działa w Polsce w branży metalowej, w tym m.in. w produkcji konstrukcji stalowych wykorzystywanych w obszarach offshore i maritime. W celu poszerzenia swojej działalności i usprawnienia procesu produkcyjnego firma w ekspresowym tempie 9 miesięcy wybudowała nowy zakład w Podstrefie "Redzikowo" Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W ramach ekspansji firma Tritec w Słupskiej SSE zainwestowała blisko 8 mln zł i zatrudnia 46 osób. W przyszłości Zarząd firmy planuje dalszą rozbudowę firmy.

W dniu 2 października 2014 roku odbyła się uroczysta inauguracja działalności nowego zakładu firmy Tritec Polska Sp. z o.o.  w Redzikowie. Na uroczystość wielkiego otwarcia przybyło wiele osobistości, w tym przedstawiciele zarządu Tritec AS z Norwegii, Ambasady Królestwa Norwegii z Warszawy, Innovation Norway, regionalnych i lokalnych władz samorządowych, a także klienci, poddostawcy i partnerzy firmy Tritec.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z lokalizacji naszej fabryki w Regionie Słupskim. Obecnie, oprócz zakładu produkcyjnego w Słupskiej Strefie, w ramach Tritec Engineering działamy także w Słupskim Inkubatorze Technologicznym. Prowadzimy tam prace nad dwoma innowacyjnymi projektami: Jack Pack - zestaw podnośnikowy do przemieszania kontenerów) i Rapid Purge Technology - technologia oczyszczania zbiorników gazowców" - mówi Bjørn Kverneland - Prezes Zarządu Tritec.

"Obecnie jesteśmy w fazie dynamicznego rozwoju naszej firmy. Nowy zakład w Słupskiej Strefie otwiera nam nowe możliwości. Obecność Tritec w specjalnej strefie to także szansa na tworzenie kooperacji z innymi firmami z regionu" - mówi Pani Katarzyna Wołejko - Prokurent firmy Tritec.

"To nasz kolejny projekt inwestycyjny z kapitałem skandynawskim realizowany w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomiczniej. Widzimy duży potencjał w nawiązywaniu współpracy z przedsiębiorcami skandynawskimi dla których Pomorze jest atrakcyjnym miejscem do inwestowania i nawiązywania kooperacji biznesowych" - Mirosław Kamiński - Prezes Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., zarządzający Słupską SSE.

Podczas inauguracji firma Tritec została uhonorowana przez Marszałka Województwa Pomorskiego nagrodą Gryfa Pomorskiego.

Podstrefa Redzikowo Słupskiej SSE jest w fazie intensywnego rozwoju. Do tej pory zainwestowali tu: "AJ Fabryka Mebli" Sp. z o.o. ze Szwecji - producent mebli oraz "TG-Dnalop" Sp. z o.o. - kanadyjski producent przyjaznych środowisku łożysk ślizgowych. Wkrótce otwarte zostaną dwie kolejne fabryki z kapitałem polskim: "Euroledlighting" Sp. z o.o. - producent systemów oświetleniowych LED i "BranQ" Sp. z o.o. - przetwórstwo tworzyw sztucznych.

141012.tritec.03.600 Nowy zakład Tritec Polska Sp. z o.o. w Podstrefie Redzikowo Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej 141012.tritec.01.600 Nowy zakład Tritec Polska Sp. z o.o. w Podstrefie Redzikowo Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej - zdjęcie z lotu ptaka 141012.tritec.06.600 Prezes Zarządu Tritec - Bjørn Kverneland podczas otwarcia zakładu 141012.bjørn.kverneland.01.576 Prokurent - Katarzyna Wołejko oraz Prezes Zarządu Tritec - Bjørn Kverneland 141012.tritec.04.600

Konstrukcje wraz z oprzyrządowaniem hydraulicznym produkowane dla branży offshore przez Tritec

Zdjęcia: Tritec, PARR S.A. Źródło: Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Udostępnij artykuł: