Novartis, globalny koncern farmaceutyczny wykorzystuje 1200 urządzeń dotykowych z Windows 8, umożliwiając pracownikom i współpracownikom efektywną pracę mobilną

Finanse i gospodarka

Novartis jest światowym liderem w dziedzinie szeroko pojętej ochrony zdrowia. Firma odpowiada na rosnące potrzeby pacjentów i społeczeństw, wprowadzając innowacyjne i skuteczne produkty farmaceutyczne oraz medyczne. Koncern, którego główna siedziba mieści się w Szwajcarii, w Bazylei, działa w 140 krajach świata, zatrudniając około 100 000 osób.

Logo Microsoftu
Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=104165

Novartis jest światowym liderem w dziedzinie szeroko pojętej ochrony zdrowia. Firma odpowiada na rosnące potrzeby pacjentów i społeczeństw, wprowadzając innowacyjne i skuteczne produkty farmaceutyczne oraz medyczne. Koncern, którego główna siedziba mieści się w Szwajcarii, w Bazylei, działa w 140 krajach świata, zatrudniając około 100 000 osób.

Obecnie Novartis korzysta głównie z Windows 7 na komputerach stacjonarnych i laptopach. Dodatkowo, firma postanowiła jednak udostępnić pracownikom urządzenia dotykowe, aby zwiększyć ich produktywność m.in. poprzez oszczędzenie czasu na przepisywanie tradycyjnych notatek.

"Nasi pracownicy oczekują szybkich, intuicyjnych, obsługiwanych dotykiem urządzeń, które umożliwią im efektywną pracę w różnych warunkach" - mówi Michael Binder, Senior IT Architect, Global IT Infrastructure Services w Novartis. "Naukowcy w laboratoriach, mobilni pracownicy czy współpracownicy w biurach - każdy wymaga od urządzeń służbowych tak samo wysokiej wydajności jak od urządzeń wykorzystywanych prywatnie".

Abel Archundia, Global Chief Information Officer w firmie Sandoz, należącej do Novartis potwierdza. “Nasi mobilni pracownicy nie mogą sobie pozwolić na stratę czasu, czekając aż ich laptopy się uruchomią czy wertując kolejne zestawienia produktów. Aby wesprzeć ich w osiągnięciu wyższej produktywności i oszczędności czasu, naszym priorytetem stało się zapewnienie im szybkich i łatwych w obsłudze urządzeń, które mogą bezpiecznie łączyć się z naszymi wewnętrznymi aplikacjami biznesowymi".

"Dużym wyzwaniem okazało się znalezienie właściwego rozwiązania IT dla każdego działu" mówi Sébastien Harnist, Senior IT Architect, Global IT Infrastructure Services w Novartis. "Zawsze szukamy platformy, którą łatwo zaadaptować do różnych scenariuszy tak, aby pracownicy mieli elastyczność pozwalającą na zwiększenie produktywności, niezależnie gdzie się znajdują".

Innym celem Novartis było również zmniejszenie kosztu urządzeń w porównaniu do tradycyjnych laptopów dla współpracowników kontraktowych. Aby osiągnąć zamierzone cele i korzyści Novartis zdecydował się na szeroko zakrojony program pilotażowy Windows 8, który rozpoczął się jeszcze w 2012 roku. Obecnie trwa stopniowa migracja na system Windows 8.1 Enterprise, który daje korzyści w postaci dużej wydajności, stabilności i współpracy z różnymi typami samych urządzeń.

"Udostępniamy pilotażowo Windows 8.1 naukowcom, którzy wymagają mocy 64-bitowego środowiska, a także sprzedawcom z działu leków generycznych, dla których istotny jest interfejs dotykowy i szybkie uruchomienie urządzenia" - powiedział Michael Binder. "Wykorzystujemy szeroką gamę urządzeń, od lekkich tabletów, przez laptopy i ultrabooki Lenovo po komputery stacjonarne. Użytkownicy mają do dyspozycji ekrany dotykowe, rysiki, tradycyjne klawiatury, a także myszki."

Pracownicy, biorący udział w projekcie pilotażowym, chętnie sięgnęli po urządzenia z Windows 8. "Surface Pro angażuje ludzi. Przekazują go sobie, przybliżają obraz, przesuwają palcem aplikacje po ekranie - wszystko bez krępowania ruchów myszką czy klawiaturą" - opisuje Harnist. "To sprzyja rozwijaniu pomysłów, innowacyjności".

Dodatkowo, wspólnie z około 300 pracownikami kontraktowymi, w tym programistami, Novartis testuje funkcje Windows To Go. Jest ona dostępna w wersji Windows 8 Enterprise i pozwala utworzyć obszar roboczy Windows To Go, który umożliwia utworzenie kopii systemu Windows 8 na dysku USB i używanie jej w dowolnym miejscu na laptopach lub komputerach stacjonarnych. W ten sposób Novartis może zapewnić swoim współpracownikom dostęp do systemu operacyjnego Windows 8 i najważniejszych używanych przez nich aplikacji biznesowych na ich własnych urządzeniach.

Novartis obecnie finalizuje szeroko zakrojony program pilotażowy Windows 8.1 Enterprise, zapewniający pracownikom najnowocześniejsze rozwiązania w zróżnicowanym otoczeniu i na różnych urządzeniach. "Przy wsparciu jakie daje Windows 8.1 nasi współpracownicy mogą być bardziej produktywni, przy tym samym - szybkim, z obsługą dotyku i mobilnym - trybie pracy i doświadczeniu, jakie dają im prywatne urządzenia" - mówi Binder. "Windows 8.1 wspiera stary i nowy porządek".

Jeżeli Novartis zdecyduje się na wdrożenie Windows To Go dla wszystkich współpracowników kontraktowych, firma może spodziewać się dużych oszczędności "Zamiast inwestować w droższe laptopy dla każdego współpracownika, możemy im po prostu zapewnić nośnik USB" - stwierdza Binder.

Wyniki dotychczasowego wdrożenia podsumowuje Rob James, Group Chief Information Officer w Novartis: "Mamy bardzo dobre doświadczenia z pracy z Windows 8, wyniesione z naszego programu pilotażowego. Pierwsze opinie od użytkowników są bardzo pozytywne. Cieszymy się już na perspektywę szerszego wdrożenia Windows 8.1, co pozwoli na dostarczenie użytkownikom końcowym istotnych korzyści".

Źródło: Microsoft

Udostępnij artykuł: