Nowa inwestycja DAYCO w Polsce W SEGRO Industrial Park Tychy

Finanse i gospodarka

DAYCO, światowy lider w projektowaniu oraz produkcji układów napędu wałka rozrządu oraz osprzętu silnika, uruchamia zakład produkcyjny w Polsce.

DAYCO, światowy lider w projektowaniu oraz produkcji układów napędu wałka rozrządu oraz osprzętu silnika, uruchamia zakład produkcyjny w Polsce.

Fabryka zlokalizowana jest w tyskiej podstrefie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na terenie SEGRO Industrial Park Tychy. W zakładzie produkowane będą koła pasowe z tłumieniem drgań skrętnych montowane w silnikach znanych europejskich odbiorców (OEM). Docelowo w nowoczesnej hali produkcyjnej o powierzchni prawie 20 000 m2 zatrudnienie znajdzie około 300 osób.

Uruchomienie produkcji planowane jest w IV kwartale 2013 roku. Aktualnie trwa intensywny proces rekrutacji do wszystkich obszarów firmy, zwłaszcza na stanowiska techniczne i produkcyjne. Tylko w 2013 roku tyski zakład DAYCO zatrudniać ma około 100 pracowników. Jak mówią przedstawiciele DAYCO w Tychach: "Szukamy specjalistów, osób z wiedzą w dziedzinie obróbki skrawaniem, obróbki plastycznej metali oraz obróbki gumy - ale przede wszystkim szukamy osób z pasją, nastawionych na pracę zespołową, takich którzy chcą budować firmę i nie boją się wyzwań. A jest to niebywała okazja, by współtworzyć kulturę firmy".

DAYCO, to światowy lider w projektowaniu, produkcji oraz sprzedaży szerokiej gamy pasków rozrządu, napinaczy, kół pasowych i części hydraulicznych, stosowanych w silnikach samochodów osobowych i ciężarowych, maszyn rolniczych i budowlanych oraz innych urządzeń przemysłowych. Na całym świecie DAYCO zatrudnia około 3.500 pracowników w kilkunastu zakładach produkcyjnych, centrach dystrybucyjnych, centrach technicznych oraz biurach sprzedaży. DAYCO nieprzerwanie od 108 lat kontynuuje działalność w oparciu o strategię, aby spełniać oczekiwania klienta poprzez dostarczanie na czas, wysokiej jakości wyrobów i usług. W Polsce działalność prowadzi również oddział Aftermarket, którego biuro zlokalizowane jest w Warszawie.

Więcej informacji o firmie DAYCO znajduje się na stronie internetowej: www.dayco.com.

SEGRO Industrial Park Tychy, na terenie którego zlokalizowany jest zakład DAYCO należy do firmy SEGRO, wiodącego dewelopera, właściciela i zarządcy nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych. SEGRO Industrial Park Tychy jest zlokalizowany na 13-hektarowym terenie w pobliżu drogi krajowej 86, zaledwie 22 km od Katowic i oferuje 56 000 m² elastycznej powierzchni przeznaczonej na działalność magazynową i produkcyjną.

Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną, podkreśla, że projekt zrealizowany dla DAYCO stanowi doskonały przykład współpracy między deweloperem i najemcą: "Wybudowany obiekt został przygotowany w oparciu o naszą specyfikację techniczną i szerokie doświadczenie w zakresie jej modyfikacji na potrzeby naszych klientów. Zespół SEGRO współpracował z przedstawicielami DAYCO już od etapu projektowania dzięki czemu zrealizowaliśmy obiekt w pełni dostosowany do produkcji części motoryzacyjnych."

SEGRO jest wiodącym zarządcą, deweloperem i właścicielem nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, a także obiektów typu data centre. SEGRO dysponuje portfelem nieruchomości o wartości 4,7 mld funtów (z uwzględnieniem wartości projektów JV wg udziału Grupy). Nieruchomości firmy skoncentrowane są głównie w zachodniej części Londynu, w tym w Dolinie Tamizy, oraz w najważniejszych konurbacjach miejskich we Francji, Niemczech i Polsce. Ponadto SEGRO posiada biurowce i budynki specjalistyczne w Dolinie Tamizy, Brukseli i Mediolanie oraz mniejsze kompleksy biznesowe w Belgii, Holandii i na terenie Czech. Grupa SEGRO świadczy swoje usługi ponad 1 400 klientom z różnych sektorów. Firma posiada 5,2 mln m2 powierzchni biznesowej, której wynajem generuje czynsz na poziomie 311 milionów funtów. Spółka rozpoczęła swoją działalność w Europie Centralnej na początku 2006 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gdańsk, Gliwice, Łódź, Ostrawa, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

Więcej informacji o SEGRO na stronie internetowej: www.SEGRO.com.
130820.sergo.dayco.02.500x333130820.sergo.dayco.03.500x333

Źródło: SEGRO

Udostępnij artykuł: