Nowa moneta kolekcjonerska NBP z serii Wielcy polscy ekonomiści ‒ już w obiegu

Inwestycje alternatywne / Z rynku

W czwartek 21 kwietnia 2022 r. Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu nową monetę kolekcjonerską z serii „Wielcy polscy ekonomiści – Władysław Grabski”, poinformował Bank.

Moneta kolekcjonerska z serii „Wielcy polscy ekonomiści – Władysław Grabski”. Źródło: NBP

W czwartek 21 kwietnia 2022 r. Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu nową monetę kolekcjonerską z serii „Wielcy polscy ekonomiści – Władysław Grabski”, poinformował Bank.

Na rewersie monety znajdują się wizerunek Władysława Grabskiego oraz daty jego urodzin i śmierci.

Na awersie widnieje cytat pochodzący z artykułu "Wychowanie publiczne jako czynnik sanacji gospodarczej z dzieła O własnych siłach. Zbiór artykułów na czasie".

Władysław Grabski (1874–1938) był politykiem, działaczem społecznym i ekonomistą. Pochodził ze starej szlacheckiej rodziny. (...)

Pod jego kierownictwem dokonano reformy walutowej i skarbowej, czego efektem były wprowadzenie nowej waluty – złotego, sanacja budżetu państwa i zdławienie hiperinflacji.

Czytaj także: „Wielcy polscy ekonomiści” – Edward Taylor i Tadeusz Brzeski na srebrnych monetach NBP

Moneta zostanie wyemitowana w nakładzie do 10 tys. sztuk i będzie można ją nabyć w cenie 170 zł brutto w Oddziałach Okręgowych NBP i sklepie internetowym NBP Kolekcjoner.

Więcej informacji można znaleźć w folderze emisyjnym.

Wizerunki monety w wysokiej rozdzielczości: TUTAJ

Więcej informacji na temat emisji wartości kolekcjonerskich NBP znajduje się na stronie internetowej oraz w zakładce „Monety okolicznościowe NBP”.

Czytaj także: Polscy ekonomiści na monetach kolekcjonerskich Narodowego Banku Polskiego

Kolejna emisja jest zaplanowana na 5 maja 2022 r.

Tego dnia Narodowy Bank Polski wprowadzi do obiegu dwie nowe monety kolekcjonerskie o nominale 10 zł z serii „Wielcy polscy ekonomiści’ - Leon Biegeleisen oraz Stanisław Lewiński.

Czytaj także: Fryderyk Skarbek na nowej monecie kolekcjonerskiej NBP

Udostępnij artykuł: