Nowa promocja kredytu hipotecznego eurobanku

Bankowość

eurobank wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób zainteresowanych kredytem hipotecznym pokrywającym 90-95% wartości nieruchomości (LTV 90-95%), wprowadzając do swojej oferty promocję "3-letnia zero-składka bis" z jednymi z najniższych na rynku marżami oraz darmowym ubezpieczeniem nieruchomości przez okres trzech lat. Nowa promocja obowiązuje dla wniosków złożonych do końca 2014 roku. Po tym terminie - zgodnie z wydaną przez KNF Rekomendacją S - nie będzie już możliwości skorzystania z kredytu hipotecznego z LTV powyżej 90%.

5 listopada 2014 roku eurobank wprowadził do swojej oferty promocję kredytu hipotecznego pod hasłem „3-letnia zero-składka bis” z atrakcyjnymi marżami również dla kredytów pokrywających 90-95% wartości nieruchomości (LTV 90-95%), o które  zgodnie z wydaną przez KNF Rekomendacją S można zawnioskować tylko do końca tego roku. Od początku 2015 roku nie będzie już możliwości skorzystania z kredytu hipotecznego z LTV powyżej 90%, a minimalny wymagany wkład własny wyniesie 10% wartości nieruchomości. W ramach promocji eurobank oferuje darmowe ubezpieczenie nieruchomości przez okres trzech lat, a dodatkowo możliwość skorzystania z marży promocyjnej w całym okresie kredytowania lub z prowizji promocyjnej 0 złotych. Aby uzyskać promocyjne warunki kredytu, należy zdecydować się na założenie konta osobistego w pakiecie Prestige lub Online wraz z deklaracją przelewu wynagrodzenia oraz na zawarcie umowy o kartę kredytową eurobanku (możliwe jest przeniesienie zadłużenia z karty lub kart kredytowych innego banku), którą przez okres pięciu lat dokonywana będzie przynajmniej jedna transakcja bezgotówkowa miesięcznie. Oprócz tego należy skorzystać z ubezpieczenia nieruchomości na pięć lat (z czego przez 3 lata składki ubezpieczenia opłaca bank) oraz z ubezpieczenia na życie w dowolnym pakiecie z oferty eurobanku przez cały okres kredytowania. Promocja „3-letnia zero-składka bis” skierowana jest do osób wnioskujących o kredyt hipoteczny, w którym cel mieszkaniowy stanowi co najmniej 80%. Atrakcyjne marże kredytu mieszkaniowego w tej promocji, rozpoczynające się od 1,43%, to jedne z najniższych marż na rynku. Osoby zainteresowane kredytem pokrywającym 90-95% wartości nieruchomości otrzymają marże w wysokości od 1,87%. Wnioski o kredyt hipoteczny z 3-letnim ubezpieczeniem nieruchomości gratis można składać do 31 grudnia 2014 roku we wszystkich placówkach eurobanku oraz u partnerów sprzedaży.

3-letnie ubezpieczenie nieruchomości gratis

W ramach promocji „3-letnia zero-składka bis” w kredycie hipotecznym eurobank opłaca kredytobiorcy składki ubezpieczenia nieruchomości przez okres trzech lat. Ubezpieczeniu od ognia i innych zdarzeń losowych w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A., znajdującemu się w ofercie banku, podlega nieruchomość stanowiąca zabezpieczenie udzielonego przez bank kredytu.

„Marża promocyjna” lub „Prowizja promocyjna” do wyboru

Kredyt hipoteczny w promocji „3-letnia zero-składka bis” dostępny jest w dwóch wariantach: „Marża promocyjna” lub „Prowizja promocyjna”, a kredytobiorca sam decyduje o wyborze jednego z nich. Niższe marże kredytu mieszkaniowego, kształtujące się w przedziale od 1,43% do 1,87% (dla 2 i więcej źródeł dochodu) oraz od 1,53% do 1,97% (dla jednego źródła dochodu), kredytobiorca otrzyma przy wyborze wariantu „Marża promocyjna”, w którym prowizja wynosi 2%. Wariant „Prowizja promocyjna” oferuje kredytobiorcy prowizję 0 złotych i marże o 0,3 p.p. wyższe niż w przypadku wariantu „Marża promocyjna”, co przedstawia poniższa tabela. W obu wariantach kredytu hipotecznego w promocji „3-letnia zero-składka bis” eurobank oferuje jedne z najniższych na rynku marż kredytu mieszkaniowego.
141105.eurobank.tabela.01.600141105.eurobank.tabela.02.600

Bank opłaca składkę ubezpieczenia nieruchomości przez okres 3 lat, pod warunkiem przystąpienia przez kredytobiorców do promocji i skorzystania z ubezpieczenia nieruchomości z oferty Banku na 5 lat. Promocja trwa od 05.11.2014 do 31.12.2014.

Marża 1,43% dostępna dla kredytu na cel mieszkaniowy lub/i refinansowanie z LTV ≤ 60%, z prowizją 2%, dla dwóch źródeł dochodu zaakceptowanych przez Bank, pod warunkiem założenia konta Online lub Prestige i przelewania co miesiąc środków z min. 70% wynagrodzenia przez Kredytobiorcę uzyskującego najwyższe dochody, przystąpienia i utrzymania ubezpieczenia na życie z oferty Banku przez cały okres kredytowania oraz zawarcia umowy o kartę kredytową z oferty Banku lub rozwiązania umowy o kartę kredytową z innym bankiem i zawarcia umowy o kartę kredytową z Bankiem przez co najmniej jednego z Kredytobiorców oraz aktywne korzystanie z tej karty przez okres min. 5 lat tj. dokonywanie min. 1 transakcji bezgotówkowej w miesiącu. Marża będzie podwyższona o 0,85 p.p. do czasu wpisu hipoteki.

RRSO na dzień 03.11.2014 przy całkowitej kwocie kredytu mieszkaniowego 200 tys. zł, LTV 80%, kredyt na 30 lat, co najmniej  2 dochody, wynosi 4,97% (oprocentowanie nominalne 4,74%, marża 1,57%), prowizja 2%, ubezpieczenie na życie 25 920 zł oraz ubezpieczenie nieruchomości 5 751 zł w całym okresie kredytowania, wycena nieruchomości 260 zł, wpis hipoteki 200 zł, podatek od czynności cywilno-prawnych 19 zł. Rata miesięczna 1 043,39 zł, całkowita kwota do zapłaty 376 561,24 zł, całkowity koszt kredytu 176 561,24 zł. RRSO może ulec zmianie.

Szczegóły oraz Regulamin promocji „3 letnia zero-składka bis”, opłaty i prowizje oraz warunki ubezpieczenia, w tym ograniczenia i wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczycieli dostępne są w placówkach Euro Banku S.A., u Partnerów Sprzedaży oraz na www.eurobank.pl.

Źródło: Euro Bank SA

Udostępnij artykuł: