Nowa usługa doradztwa inwestycyjnego w Alior Banku

Bankowość

Alior Bank, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, udostępnił swoim klientom nową usługę doradztwa inwestycyjnego. Indywidualne rekomendacje dostosowane do profilu inwestycyjnego zainteresowanego są już dostępne od poziomu 5 000 zł aktywów.

Alior Bank, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, udostępnił swoim klientom nową usługę doradztwa inwestycyjnego. Indywidualne rekomendacje dostosowane do profilu inwestycyjnego zainteresowanego są już dostępne od poziomu 5 000 zł aktywów.

Łącząc dostęp do wiedzy ekspertów z wieloletnim doświadczeniem inwestycyjnym oraz swobodę samodzielnego podejmowania decyzji, Alior Bank udostępnił usługę doradztwa inwestycyjnego w innowacyjnej formie. Już od 5 000 zł klienci mają dostęp nie tylko do szerokiej gamy produktów inwestycyjnych, ale również do spersonalizowanej usługi doradztwa na najwyższym poziomie.

W zależności od oczekiwań, wiedzy i doświadczenia klienta, Alior Bank oferuje trzy modele współpracy:

Doradztwo inwestycyjne portfelowe - od 5 000 zł środków przeznaczonych na inwestycje.

W ramach usługi klient będzie otrzymywał rekomendacje inwestycyjne zawierające propozycję portfela dopasowanego do jego profilu inwestycyjnego, składającego się z funduszy inwestycyjnych. Rekomendowany portfel będzie na bieżąco monitorowany i aktualizowany w zależności do zmieniającej się sytuacji rynkowej.

Doradztwo inwestycyjne portfelowe - od 100 000 zł środków przeznaczonych na inwestycje.

W ramach usługi klient będzie otrzymywał rekomendacje inwestycyjne zawierające propozycję portfela dopasowanego do jego profilu inwestycyjnego, składającego się, w zależności od deklaracji klienta, z funduszy inwestycyjnych lub instrumentów giełdowych. Rekomendowany portfel będzie na bieżąco monitorowany i aktualizowany w zależności do zmieniającej się sytuacji rynkowej.

Doradztwo inwestycyjne indywidualne - od 400 000 zł środków przeznaczonych na inwestycje.

W tym modelu, oprócz rekomendacji portfela inwestycyjnego dostosowanego do indywidualnych potrzeb, makler papierów wartościowych lub doradca inwestycyjny przeanalizuje również dotychczasowe inwestycje klienta, jeżeli takie będzie jego życzenie.

W zależności od wcześniej uzgodnionej strategii inwestycyjnej, rekomendacje będą dotyczyć pojedynczego instrumentu finansowego lub wskazanej grupy instrumentów finansowych.

Przygotowywane przez nas strategie cechuje orientacja na wynik i odpowiednie zarządzanie ryzykiem inwestycyjnym, dzięki czemu oferowane rozwiązania są kompleksowe i w pełni dostosowane do indywidualnej sytuacji klienta i realiów rynków finansowych - tłumaczy Radosław Piotrowski, Dyrektor ds. Doradztwa Inwestycyjnego w Alior Banku.

Źródło: Alior Bank

 

Udostępnij artykuł: