Nowe biuro Sollers Consulting w Trójmieście zatrudni 90 osób

Rynek pracy / Samorządy

Gdańsk
Fot. stock.adobe.com /Artur

Sollers Consulting otwiera trójmiejskie biuro dla regionu Gdańsk, Gdynia, Sopot. Placówka rozpocznie wspieranie transformacji cyfrowych swoich klientów z 90-osobowym zespołem.

#MarcinPluta: Decyzja o wejściu do #Trójmiasto przyszła dość naturalnie: mamy tu zagłębie talentów, zarówno doświadczonych pracowników, jak i absolwentów lokalnych uczelni #RynekPracy #Zatrudnienie @Sollers_

Na początek, trójmiejskie biuro zatrudni około 90 specjalistów. Firma poszukuje osób na wszystkich poziomach doświadczenia, od absolwentów po wysokiej klasy specjalistów z językiem angielskim, niemieckim, francuskim oraz innymi językami obcymi, zainteresowanych pracą z klientami z sektora finansowego.

‒ Decyzja o wejściu do Trójmiasta przyszła nam dość naturalnie: mamy tu zagłębie talentów, zarówno doświadczonych pracowników, jak i absolwentów lokalnych uczelni. Ponadto Trójmiasto jest świetnie skomunikowane.

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy oferuje połączenia z wieloma krajami, w których wspieramy ubezpieczycieli i banki ‒ mówi Marcin Pluta, współzałożyciel i partner zarządzający w Sollers Consulting.

Czytaj także: Eurostat: stopa bezrobocia w czerwcu w Polsce wzrosła do 3 proc.

Invest in Pomerania

Jest to już czwarte biuro firmowe w Polsce. Od powstania dwadzieścia lat temu, firma consultingowa, specjalizująca się w doradztwie biznesowym i IT otworzyła je w Warszawie, Lublinie i Poznaniu.

Obecnie Sollers zatrudnia 600 ekspertów wspierających transformacje w firmach ubezpieczeniowych oraz bankach.

‒ Trójmiasto, w którym zadomowiło się wiele wiodących marek globalnych, dynamicznie wyrasta na centrum finansowe, oferujące szeroki wybór usług w sektorze bankowości, ubezpieczeń oraz bezpieczeństwa finansowego. Dlatego uważam, że Sollers Consulting świetnie się tu odnajdzie ze swoim doświadczeniem w projektach transformacjicyfrowych.

Z przyjemnością będziemy ich dalej wspierać przy pomocy naszego narzędzia, Invest in Pomerania ‒ mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Czytaj także: Poszukiwani specjaliści od obsługi centrów danych

Nowe biuro w Officynie

Sollers Consulting zawitał do Trójmiasta korzystając z pomocy firmy doradczej Savills.

‒ Rynek powierzchni biurowych w Trójmieście rozwija się w szybkim tempie, gdyż na koniec 2019 roku mieliśmy do dyspozycji 838 500 mkw. w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Znalezienie odpowiedniej lokalizacji dla Sollers było wyzwaniem ze względu na niski wskaźnik pustostanów, wynoszący zaledwie 4,9%.

Ograniczona powierzchnia biurowa w istniejących budynkach skłoniła nas do rozpoczęcia rozmów z jednym z wiodących developerów na trójmiejskim rynku, Torusem mówi Piotr Skuza, Regional Manager w Office Agency Savills.

Biuro Sollers Consulting mieści się w nowym budynku, Officyna, w Gdańsku, gdzie firma wynajmuje około 1100 mkw. powierzchni.

‒ Jestem przekonany, że lokalizacja Officyny oraz układ pomieszczeń zapewnią komfortowe warunki do działania i dalszego rozwoju. Biuro jest doskonałym odzwierciedleniem wartości i potrzeb firmy ‒ mówi Marcin Piątkowski, leasing director w Torus.

Czytaj także: GUS: obrót nieruchomościami zwiększył się o 4,3 proc. rdr w 2019 r.

Źródło: Sollers Consulting
Udostępnij artykuł: