Nowe konta firmowe w PKO Banku Polskim

Firma

1 listopada PKO Bank Polski wprowadził do oferty dwa nowe rachunki dla klientów firmowych: PKO Konto Firmowe, PKO Konto Firmowe Premium oraz nowy dedykowany rachunek dla średnich i większych przedsiębiorstw - PKO Rachunek dla Przedsiębiorstw. ‒ czytamy w komunikacie Banku.

nowe konta PKO BP
Źródło: PKO BP

1 listopada PKO Bank Polski wprowadził do oferty dwa nowe rachunki dla klientów firmowych: PKO Konto Firmowe, PKO Konto Firmowe Premium oraz nowy dedykowany rachunek dla średnich i większych przedsiębiorstw - PKO Rachunek dla Przedsiębiorstw. ‒ czytamy w komunikacie Banku.

Klienci mają do dyspozycji m.in. bankowość mobilną IKO, bankowość transakcyjną iPKO lub iPKO biznes, usługę e-Księgowość czy asystenta firmowego, a pomocą służą doradcy dostępni również online.

‒ Chcemy być bankiem pierwszego wyboru zarówno dla przedsiębiorców, którzy stawiają pierwsze kroki w biznesie, jak i tych z dużym doświadczeniem. Oferujemy szereg rozwiązań pozwalających komfortowo zarządzać finansami i uzyskać finansowanie bez konieczności wizyty w oddziale banku: poprzez aplikację mobilną, serwis transakcyjny czy wideorozmowę z doradcą firmowym – mówi Tomasz Frąckowiak, dyrektor Formacji Bankowości Firm i Przedsiębiorstw.

PKO Konto Firmowe

Nowe PKO Konto Firmowe przeznaczone jest dla start-upów oraz małych i średnich firm. Konto można założyć online, a dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej wygodnym rozwiązaniem jest założenie konta i jednoczesna rejestracja firmy w CEIDG ‒ wystarczy złożyć jeden wniosek w serwisie iPKO lub aplikacji mobilnej IKO.

Jeśli firma działa krócej niż 12 miesięcy – przez pół roku konto jest bezpłatne. Dla firm działających dłużej niż rok konto jest darmowe, jeśli wpływa na nie miesięcznie co najmniej 2 tys. zł – w przeciwnym razie trzeba się liczyć z opłatą 12 zł za miesiąc. Również w przypadku rachunków pomocniczych konieczne jest zapewnienie wpływów 2 tys. zł miesięcznie – w przeciwnym razie opłata wyniesie również 12 zł miesięcznie.

Klienci mogą korzystać z debetu w koncie już od pierwszego dnia działalności, bez dostarczania dokumentów finansowych firmy. Za pośrednictwem serwisu transakcyjnego iPKO firmy mogą korzystać także z prostej i szybkiej usługi finansowania faktur, bez wychodzenia z biura czy domu, e-księgowości czy asystenta firmowego.

Czytaj także: PKO Bank Polski: BFG określił nowy docelowy wymóg funduszy własnych od 2024 r.

PKO Konto Firmowe Premium

Z kolei PKO Konto Firmowe Premium powstało z myślą o małych i średnich firmach, które mają większe potrzeby rozliczeniowe. Rachunek jest również bezpłatny przez 6 miesięcy, jeśli firma działa krócej niż rok. Pozostałe są zwolnione z opłaty w wysokości 49 zł przy miesięcznych wpływach min. 50 tys. zł.

Dla wygody i bezpieczeństwa klientów udostępniliśmy rozmowy online – z doradcą PKO Banku Polskiego można porozmawiać m. in. na temat rozwiązań wspierających działalność firmy, uruchomić pożyczkę lub kredyt w rachunku bieżącym. Aby umówić się na wideorozmowę, wystarczy wypełnić krótki formularz dostępny na stronie internetowej banku.

PKO Rachunek dla Przedsiębiorstw

Nowością w ofercie banku jest konto dla przedsiębiorstw o przychodach od 5 do 30 mln zł ‒ PKO Rachunek dla Przedsiębiorstw. To rozwiązanie dla instytucji, które cenią obsługę indywidualnego doradcy w swojej siedzibie oraz bezpośredni kontakt z ekspertami banku m.in. ds. leasingu i faktoringu czy handlu międzynarodowego, ale także analitykiem kredytowym lub dealerem walutowym.

Czytaj także: Cyfrowa recepta PKO BP na koronawirusa i lockdown

Zmieniły się karty debetowe do kont firmowych

1 listopada zmieniły się również karty debetowe do kont firmowych. Zarówno karty już posiadane przez klientów (Mastercard), jak i wydawane do nowych rachunków firmowych (Visa i Mastercard) zyskały funkcję wielowalutową, dzięki której można płacić w walutach obcych bezpośrednio z posiadanego rachunku walutowego w banku.

Funkcja jest dostępna aż dla 22 walut (EUR, USD, GBP, CHF, AUD, BGN, CNY, HRK, CZK, DKK, HKD, JPY, CAD, NOK, NZD, RUB, RON, SGD, SEK, TRY, HUF, PLN). Aby z niej skorzystać, wystarczy podpiąć rachunki pomocnicze walutowe pod rachunek w PLN, dla którego została wydana karta debetowa.

Od 1 listopada do 31 stycznia 2021 r. ułatwienia dla klientów z sektora MSP

Jednocześnie, w związku z trwającą pandemią koronawirusa, bank wprowadził na trzy miesiące (od 1 listopada 2020 roku do 31 stycznia 2021 roku) ułatwienia dla klientów z sektora MSP:

zniesienie obowiązku realizacji przelewu do ZUS jako jednego z dwóch warunków zwalniających z opłaty za PKO Konto Firmowe; odstąpienie od prowizji za brak wpływów na rachunek firmowy od klientów, którzy mają kredyt w rachunku lub pożyczkę i są zobowiązani do zapewnienia odpowiednich wpływów na konto oraz do końca marca 2020 roku wywiązywali się z tego zobowiązania.

Bank obniża także opłatę za wpłatę gotówkową zamkniętą ‒ nowa opłata wynosi 0,2%, minimum 10 zł zamiast 0,2% minimum 20 zł.

Czytaj także: PKO Bank Polski: 5 milionów aktywnych aplikacji IKO

Udostępnij artykuł: