Nowe możliwości elastycznego oszczędzania z BGŻOptima

Bankowość

W ofercie BGŻOptima pojawia się nowy produkt oszczędnościowy - sześciomiesięczna "Lokata Elastyczna", oprocentowana na 6 proc. w skali roku. W przypadku wcześniejszego zerwania depozytu, na konto klienta trafią, obok zdeponowanej kwoty, odsetki w wysokości 5,6 proc. w skali roku, naliczone za czas trwania lokaty. Tym samym klienci BGŻOptima otrzymują jednocześnie ciekawą możliwość oszczędzania oraz łatwy i szybki dostęp do swoich pieniędzy.

– „Lokata Elastyczna 6%” odpowiada na konkretne, aktualne oczekiwania klientów. Z jednej strony gwarantuje bezpieczeństwo zainwestowanych środków i atrakcyjne oprocentowanie, chroniące je przed inflacją, a także ewentualnym spadkiem oprocentowania depozytów na rynku, w sytuacji, gdy Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje o obniżce stóp procentowych już we wrześniu lub październiku. – mówi Piotr Grzybczak, Dyrektor Zarządzający BGŻOptima. – Z drugiej strony, zapewnia klientowi elastyczność i łatwy dostęp do pieniędzy przed upływem terminu lokaty, bez utraty całości wypracowanych odsetek, co nie jest obecnie powszechną praktyką na rynku. – dodaje.

Lokata elastyczna 6% prowadzona jest w złotych, każdy klient może założyć dowolną liczbę takich depozytów. Minimalna kwota początkowa lokaty to 1000 zł. Bank nie wprowadza górnej granicy wartości depozytu. W przypadku konieczności skorzystania ze swoich pieniędzy przed upływem pół roku, klient otrzymuje oprocentowanie w wysokości 5,6 proc. w skali roku. Całość depozytu wraz z odsetkami naliczonymi za faktyczny czas utrzymania lokaty (od dnia jej otwarcia, do dnia poprzedzającego dzień zerwania włącznie), jest wypłacana na konto w BGŻOptima.

Sześciomiesięczna Lokata Elastyczna 6% to propozycja zarówno dla tych, którzy już zdecydowali się na oszczędzanie z BGŻOptima jak i dla nowych klientów. Z myślą o tych ostatnich bank umożliwia przyspieszoną procedurę zakładania lokaty. Po złożeniu dyspozycji otwarcia bezpłatnego Konta Indywidualnego BGŻOptima (które jest niezbędne, aby móc korzystać z całej, szerokiej oferty depozytowej i inwestycyjnej banku), dyspozycja otwarcia jednego Rachunku Lokaty Terminowej może być złożona już na etapie zawierania umowy z bankiem.

Lokata Elastyczna 6% to kolejny produkt pojawiający się w tym roku w ofercie BGŻOptima, banku wyspecjalizowanym wyłącznie w oszczędzaniu. Obok innych, standardowych lokat i bezpłatnego konta oszczędnościowego (oprocentowanego na 5,8 proc. w skali roku i bez żadnego limitu darmowych wypłat z konta), bank proponuje nowym klientom także trzymiesięczną „Lokatę Bezkarną” o oprocentowaniu 6,3 proc., gwarantującą wypłatę 100 proc. naliczonych odsetek w przypadku zerwania depozytu przed upływem jego terminu. „Lokata Bezkarna” Banku BGŻOptima została niedawno uznana za najlepszą lokatę trzymiesięczną roku 2012 w rankingu portalu Money.pl. Z kolei BGŻ Optima Biznes uzyskało w analogicznym rankingu tytuł najlepszego konta firmowego roku.

BGŻOptima

Udostępnij artykuł: