Nowe obiekty Olivia Business Centre w Gdańsku od Grupy Pekabex

Finanse i gospodarka

Biurowiec Olivia Six w kompleksie Olivia Business Centre w Gdańsku został oficjalnie oddany do użytku. To już piąty budynek wzniesiony przez Grupę Pekabex w ramach tego nowoczesnego centrum biznesowego. Łączna wartość prac zrealizowanych przez Grupę Pekabex przy gdańskim kompleksie wynosi ponad 70 mln zł. A to nie koniec - właśnie rozpoczęła się realizacja kolejnego obiektu.

Olivia Six to najnowszy i najwyższy budynek Olivia Business Centre w Gdańsku – największego kompleksu biurowego klasy AA w północnej Polsce. Najnowszy biurowiec posiada 3 kondygnacje podziemne i 15 nadziemnych.

Olivia Six to już piąty budynek biurowo-usługowy wzniesiony w ramach Olivia Business Centre. Wcześniej do użytku oddane zostały: Olivia Gate (2011 r.), Olivia Point i Olivia Tower (2013 r.) oraz Olivia Four (2014 r.). Grupa Pekabex zaangażowana była w realizację projektu od samego początku i uczestniczyła we wznoszeniu wszystkich wymienionych budynków.

 

– W zależności od obiektu, Pekabex był odpowiedzialny począwszy od zaprojektowania, dostarczenia i zamontowania konstrukcji prefabrykowanej poprzez wykonanie prac monolitycznych, robót murowych i prac związanych z układem drogowym, sieciami technicznymi, elewacją słupowo-ryglową i małą architekturą, aż po realizację całości prac związanych ze stanem surowym budynku – powiedział Przemysław Borek, prezes Pekabex Bet, spółki z Grupy Pekabex realizującej projekt.

– W przypadku Olivia Six byliśmy odpowiedzialni za prace projektowe i wykonanie całości stanu surowego budynku. Wyprodukowaliśmy, dostarczyliśmy i zamontowaliśmy ponad cztery tysiące elementów prefabrykowanych, w tym słupy, belki, płyty stropowe oraz schody. Podobnie jak przy poprzednich obiektach Olivia Business Centre, największym wyzwaniem było tempo prac. Montaż konstrukcji jednej kondygnacji nadziemnej zajął nam średnio 7-8 dni. Dzięki zastosowaniu technologii prefabrykacji, prace mogły być prowadzone bez przestojów także w okresie zimowym – wskazał Przemysław Borek, dodając: – Olivia Business Centre to doskonały przykład na to, że prefabrykaty żelbetowe i sprężone mogą być z powodzeniem stosowane nie tylko przy budowie obiektów przemysłowych czy infrastrukturalnych, lecz również nowoczesnych budynków biurowych, gdzie niezmiernie istotną kwestią jest jakość i estetyka wykonania.

Łączna wartość prac zrealizowanych przez poznańską grupę przy gdańskim kompleksie wyniosła ponad 70 mln zł.

Obecnie Grupa Pekabex przystąpiła do realizacji kolejnego obiektu w ramach Olivia Business Centre – budowy całorocznego ogrodu pośrodku patio gdańskiego kompleksu biurowego. W części podziemnej obiektu przewidziano trzykondygnacyjny parking.
 

Krzysztof Woch

 
Udostępnij artykuł: