Nowe zamówienia i wydajność w przemyśle w maju wzrosły

Gospodarka

Nowe zamówienia w przemyśle wzrosły o 18,3% r/r w maju 2019 r., podał Główny Urząd Statystyczny. W ujęciu miesięcznym odnotowano wzrost o 0,5%, podał Urząd.

Mężczyzna w garniturze rysujący wykres wzrostowy
Wykres Fot. stock.adobe.com/Sergey Nivens

Nowe zamówienia w przemyśle wzrosły o 18,3% r/r w maju 2019 r., podał Główny Urząd Statystyczny. W ujęciu miesięcznym odnotowano wzrost o 0,5%, podał Urząd.

Nowe zamówienia w przemyśle wzrosły o 18,3% r/r w maju 2019 r. #przemysł #GUS @GUS_STAT

Zamówienia na eksport i wywóz zwiększyły się w maju br. o 20,2% r/r i wzrosły o 6,9% w ujęciu miesięcznym.Wskaźnik nowe zamówienia w przemyśle służy ocenie przyszłej produkcji i pokazuje rozwój popytu na wyroby i usługi przemysłowe. Zamówienia w przemyśle określane są jako wartość kontraktów (bez VAT) wiążących producenta i stronę trzecią w zakresie dostarczania wyrobów i usług.Czytaj także: GUS: produkcja przemysłowa wzrosła o 7,7 proc. rdr w maju >>>

Nowe zamówienia w przemyśle wzrosły o 18,3% r/r w maju

Nowe zamówienia w przemyśle wzrosły o 18,3% r/r w maju 2019 r., podał także GUS. W ujęciu miesięcznym odnotowano wzrost o 0,5%, podał Urząd.

Zamówienia na eksport i wywóz zwiększyły się w maju br. o 20,2% r/r i wzrosły o 6,9% w ujęciu miesięcznym.Wskaźnik nowe zamówienia w przemyśle służy ocenie przyszłej produkcji i pokazuje rozwój popytu na wyroby i usługi przemysłowe. Zamówienia w przemyśle określane są jako wartość kontraktów (bez VAT) wiążących producenta i stronę trzecią w zakresie dostarczania wyrobów i usług.
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: