Nowi Partnerzy w Kancelarii Kochański & Partners

Kadry / Z rynku

Kancelaria Kochański & Partners poinformowała, że do grona jej Partnerów dołączył David Thomas, uznany na rynku ekspert ds. rynków finansowych i bankowości, były Prezes British Polish Chamber of Commerce i dyrektor zarządzający wielu instytucji finansowych w Londynie i Warszawie, m.in. HSBC Polska.

Kancelaria Kochański & Partners
Źródło: Kancelaria Kochański & Partners

Kancelaria Kochański & Partners poinformowała, że do grona jej Partnerów dołączył David Thomas, uznany na rynku ekspert ds. rynków finansowych i bankowości, były Prezes British Polish Chamber of Commerce i dyrektor zarządzający wielu instytucji finansowych w Londynie i Warszawie, m.in. HSBC Polska.

David Thomas dołączył do Kochański & Partners jako Partner, Szef Praktyki Finansowania Międzynarodowego. Ponad 35-letnie doświadczenie w prowadzeniu projektów finansowania dłużnego i kapitałowego, zarówno na rynku publicznym, jak i w ramach private placement, zdobywał na rynkach finansowych w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych.

Kierował realizacją różnorodnych transakcji międzynarodowych fuzji i przejęć, a także brał udział w projektach finansowanych przez Bank Światowy, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, Afrykański Bank Rozwoju oraz liczne fundusze rządowe.

Doświadczenie doradcze zdobywał współpracując zarówno z ministerstwami, jak i klientami komercyjnymi, m.in. przy prywatyzacjach i pierwszych ofertach publicznych Elektrim, Exbud, Żywiec, Telekomunikacja Polska (obecnie Orange), PKO BP i PGNiG.

David Thomas realizował również własne projekty biznesowe w branży FinTech, a w przeszłości współpracował już z kancelarią Kochański & Partners jako doradca w zakresie analiz rynku brytyjskiego przy projektach wejścia polskich spółek na London Stock Exchange.

Czytaj także: VIII Kongres Prawa Bankowego, co niepokoi polskich prawników zajmujących się rynkiem finansowym?

Konrad Werner, Szef Praktyki Banking & Finance

Do grona Partnerów Kochański & Partners dołączy także Konrad Werner, ekspert specjalizujący się w obszarze bankowości i finansowania, w tym w kwestiach regulacyjnych związanych z działalnością banków. Jest radcą prawnym posiadającym ponad 15-letnie doświadczenie zawodowe, które zdobył w wiodących kancelariach międzynarodowych.

Doradzał przy znaczących transakcjach sektora bankowego, m.in. przy przejęciach i fuzjach banków. Brał udział w pierwszym transgranicznym połączeniu z udziałem polskiego banku, a także doradzał przy transakcjach finansowania nieruchomości i infrastruktury, w tym jako koordynujący transakcje międzynarodowe. W kancelarii Kochański & Partners obejmie rolę Szefa Praktyki Banking & Finance.

Czytaj także: Co warto wiedzieć o przepisach, które regulują pracę zdalną i hybrydową?

Nominacje zgodne ze strategią rozwoju

‒ Naszym celem od zawsze jest dostarczanie najwyższej jakości usług dla naszych Klientów, dlatego bardzo cieszy mnie, że do zespołu Kochański & Partners dołączają tak doświadczeni i uznani na rynku eksperci.

Pracujemy przy ambitnych projektach FinTech, przy których nieocenione będą wiedza oraz doświadczenie zarówno w obszarze finansowania międzynarodowego, jak i w aspektach regulacyjnych. To silne wzmocnienie naszego zespołu w kontekście obsługi banków, a także finansowania projektów energetycznych i infrastrukturalnych – podsumowuje Piotr Kochański, Partner Zarządzający Kochański & Partners.

Wzmocnienie zespołów związanych z sektorem finansowym i nowoczesnymi technologiami odzwierciedla strategiczne kierunki rozwoju Kochański & Partners. Od wielu lat Kancelaria obsługuje największe podmioty sektora bankowego, zarówno w aspektach regulacyjnych, jak i technologicznych.

Eksperci w ostatnim czasie uczestniczyli m.in. w opracowaniu Standardu PolishCloud 2.0, czyli standardu wdrożeń w chmurze obliczeniowej publicznej lub hybrydowej. Dokument został opracowany w ramach prac grupy roboczej powołanej przy Forum Technologii Bankowych i Radzie Bankowości Elektronicznej ZBP.

To silne wzmocnienie naszego zespołu w kontekście obsługi banków, a także finansowania projektów energetycznych i infrastrukturalnych

Aktualnie eksperci Kancelarii są zaangażowani m.in. w tzw. zdecentralizowane finanse (Decentralized Finance, DeFi) – obszar rozwiązań oferujących usługi stanowiące odpowiednik tradycyjnych produktów i usług finansowych, dedykowanych dla blockchain i jego aktywów takich jak kryptowaluty i tokeny (np. NFT). Zespół Web 3.0 pomaga klientom m.in. w doborze właściwego modelu licencjonowania i doradza w projektowaniu architektury IT rozwiązań DeFi pod kątem prawnym.

Czytaj także: Banki potrzebują nowego pomysłu na siebie

Udostępnij artykuł: