Nowi wiceprzewodniczący KNF

Aktualności / Kadry

Nowymi wiceprzewodniczącymi Komisji Nadzoru Finansowego zostali Filip Świtała i Marcin Pachucki. Na te stanowiska powołała ich, z dniem 16 lutego br., premier Beata Szydło.

Filip Świtała w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego będzie odpowiadał za nadzór nad pionem bankowym, a Marcin Pachucki za nadzór nad pionem ubezpieczeniowym oraz kapitałowym. Jednocześnie prezes rady ministrów odwołała, z dniem 15 lutego 2017 r., zastępców przewodniczącego KNF – Lesława Gajka i Wojciecha Kwaśniaka

Z wnioskiem o powołania wystąpił przewodniczący KNF Marek Chrzanowski.

Filip Świtała z nadzorem bankowym związany jest od 2006 r. Od 2011 r. pełnił funkcję kierowniczą w Departamencie Bankowości Komercyjnej i Specjalistycznej oraz Instytucji Płatniczych Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. Jest absolwentem Wydziału Fizyki oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, a także Katholieke Universiteit Leuven. Tytuł doktora nauk ekonomicznych uzyskał na Wydziale Zarządzania UW, gdzie jest obecnie adiunktem.

Marcin Pachucki z nadzorem nad rynkiem finansowym związał się w 2001 r. W ostatnim czasie pełnił funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Prawnego Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, zajmując się głównie prowadzeniem postępowań administracyjnych dotyczących nadużyć na rynku finansowym. Ukończył studia ekonomiczne na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz prawo na Uniwersytecie Wrocławskim.

(ila, pz)

Udostępnij artykuł: