Nowości w kartach Credit Agricole: bank przenosi dane klientów na rewers

Z rynku

Klienci, którzy otworzą konto w Credit Agricole nie tylko dostaną kartę wykonaną z ekotworzywa i sami będą mogli wybrać wizerunek z ponad 180 propozycji dostępnych w banku. Nowością jest przeniesienie wszystkich danych klienta na rewers karty. Credit Agricole to jeden z pierwszych banków, który wprowadził takie rozwiązanie.

Nowa karta Credit Agricole
Fot. Credit Agricole

Klienci, którzy otworzą konto w Credit Agricole nie tylko dostaną kartę wykonaną z ekotworzywa i sami będą mogli wybrać wizerunek z ponad 180 propozycji dostępnych w banku. Nowością jest przeniesienie wszystkich danych klienta na rewers karty. Credit Agricole to jeden z pierwszych banków, który wprowadził takie rozwiązanie.

Credit Agricole wprowadził kolejną innowację w swoich kartach płatniczych wydawanych do konta. Całą personalizację (dane klienta, numer karty, datę ważności i kod CVC2/CVV2) bank przeniósł na tył karty. Z przodu, poza główną grafiką zdobiącą plastik, widoczne są tylko logo banku, logo organizacji płatniczej, symbol płatności zbliżeniowej oraz chip. Taką kartę dostaną wszyscy nowi klienci, którzy otworzą konto osobiste w Credit Agricole.

Karta z danymi na rewersie to nasza najnowsza propozycja dla wszystkich klientów, którzy założą u nas konto.

- Wizerunki w takiej wersji po prostu lepiej się prezentują, nie przysłaniają ich elementy personalizacji.  Takie karty wyróżniają się na rynku, a wiemy, że klienci przywiązują dużą wagę do tego jak wygląda ich karta płatnicza – tłumaczy Marcin Data, dyrektor ds. rozwoju daily banking i produktów oszczędnościowych.

W Credit Agricole klienci mogą wybrać zdjęcie lub grafikę na karcie do konta

Wyeksponowanie wizerunku jest bardzo ważne, bo w Credit Agricole klienci mogą wybrać zdjęcie lub grafikę na karcie do konta. W nowym katalogu kart Credit Agricole znajduje się aż 180 propozycji wizerunków w trzynastu kategoriach. Poza wizerunkami dla fanów sportu, motoryzacji, gier, zwierząt czy przyrody, klienci mogą też wybrać spersonalizowaną kartę ze swoją grupą krwi, znakiem zodiaku czy z ulubionym tekstem. Dużym powodzeniem, nie tylko wśród młodych osób, cieszą się karty z napisami „Hajs”, „Kto bogatemu zabroni” czy „XD LOL”.

Karta Credit Agricole wykonana jest z ekotworzywa

Co coraz ważniejsze w związku z rosnącą świadomością ekologiczną klientów, karta Credit Agricole wykonana jest z ekotworzywa - specjalnego materiału opatentowanego przez producenta, Austria Card. Materiał wykorzystywany jest zarówno do wytwarzania rdzenia karty, jak i zewnętrznych warstw zabezpieczających. Ekologiczny materiał uzupełniony jest o standardowe elementy: chip, antenę, hologram, pasek magnetyczny, nadruki offsetowe. W odpowiednich  warunkach ekotworzywo może rozłożyć się do 99 proc. zaledwie w kilkanaście tygodni. Dla porównania, plastik rozkłada się co najmniej 500 lat. Ekotworzywo, z którego wytwarzana jest karta, przeszło testy degradacji zgodnie z metodą ASTM D5511, metodą badawczą, przyjętą do badania  biodegradowalności tworzyw sztucznych.

Czytaj także: Credit Agricole: konto i karta z wizerunkiem w prezencie na Dzień Dziecka >>>

Dodatkowo każdy klient, który do końca lipca otworzy Konto dla Ciebie, flagowy produkt Credit Agricole, otrzyma bezpłatnie taką kartę ze standardowym wizerunkiem, a po wykonaniu określonej liczby miesięcznych transakcji telefonem, kartą lub BLIKIEM może otrzymać od banku nawet do 500 zł premii. Konto otworzyć można w dowolnej placówce banku lub zdalnie przez formularz na stronie www banku, za pośrednictwem specjalnej aplikacji mobilnej: CA24 Otwórz Konto lub dzwoniąc na CA24 Infolinię.

Katalog wizerunków kart dostępny jest tutaj: https://www.credit-agricole.pl/katalog-wizerunkow-kart/

Udostępnij artykuł: