Nowy format architektury mieszkaniowej w Opolu

Inwestycje / Nieruchomości

Wizualizacja mieszkań w Opolu, okolice ul. Barona
Wizualizacja mieszkań w Opolu, okolice ul. Barona Fot. HREIT SA

W cichej, doskonale skomunikowanej z centrum miasta dzielnicy Opola powstanie wyjątkowe, zapewniające prawdziwy komfort osiedle.

#MarekSzcześniak: Wiodącą myślą było stworzenie wzorcowego środowiska mieszkalnego, wkomponowanego w otoczenie #Inwestycje Mieszkaniowe #Opole #Nieruchomości

Siedem trzykondygnacyjnych budynków, otoczonych zielenią, harmonijnie wpisze się w architekturę niskiej zabudowy okolicy ul. Barona.

Zaledwie 10 minut od centrum miasta, w sąsiedztwie terenów zielonych sprzyjających wypoczynkowi i rekreacji oraz w bezpośredniej bliskości kampusu Politechniki Opolskiej − powstanie ponad 300 nowych mieszkań.

Wygodne parkowanie zapewnią zlokalizowane na poziomie -1 garaże podziemne, a sprawne poruszanie pomiędzy wszystkimi kondygnacjami szybkie, cichobieżne windy.

Zieleń i światło

Położona przy ulicy Barona inwestycja to przede wszystkim przestrzeń zaprojektowana ze szczególną dbałością o detale zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Każde mieszkanie to optymalnie rozplanowana przestrzeń, do której dodatek stanowią balkon, loggia lub taras z prywatnym ogródkiem w przypadku mieszkań na parterze.

Wszystkie pokoje dzienne zostały zaprojektowane z dużymi, podwójnymi drzwiami balkonowymi, które sprawiają, że pomieszczenia pozostaną pełne naturalnego światła od wschodu do zachodu słońca.

Sprzyjać temu będzie również wzajemne usytuowanie budynków, minimalizujące zacienienie i skutkujące otwarciem zielonych dziedzińców każdego z budynków na południe.

Aby zachować niezwykły klimat i spokój otoczenia, w północnej części kompleksu mieszkaniowego zaprojektowano rozległy teren zielony, który poza placami zabaw dla dzieci, będzie główną przestrzenią wspólną dla mieszkańców, tworząc rodzaj zielonego placu otwierającego się na całość inwestycji.

Tradycyjne i naturalne

Dla podtrzymania spójnej z naturą architektury elewacje budynków zostaną wykończone z wykorzystaniem ażurowych elementów o fakturze drewna.

Ten sam materiał wykorzystany zostanie w loggiach oraz na tarasach i balkonach od strony ulicy Barona w postaci dużych, przesuwnych żaluzji.

Dodatkowo, na wybranych elewacjach przy wejściach do budynków zaplanowano wykończenie z ręcznie formowanych płytek klinkierowych, nawiązując tym samym do historycznej zabudowy Opola.

Jak mówi Marek Szcześniak (MAZM), główny projektant inwestycji – wiodącą myślą przy projektowaniu osiedla było stworzenie wzorcowego środowiska mieszkalnego, wkomponowanego w otoczenie.

A pod względem estetycznym – takiej architektury, która jakością i designem wyraźnie zaznaczy swoją obecność w tej części rozwijającego się Opola, a tym samym stanie się obiektem godnym naśladowania przez kolejnych inwestorów – podkreśla projektant.

Ukończenie pierwszego etapu inwestycji przy ul. Barona zakłada oddanie do użytku 104 mieszkań w dwóch budynkach mieszkalnych z garażami podziemnymi.

Prace budowlane ruszą jeszcze w tym roku, a pierwsi zainteresowani już mogą rezerwować wybrane lokale.

Więcej informacji: sprzedaz@apartamentybarona.pl

Źródło: HREIT SA
Udostępnij artykuł: