Nowy gracz na rynku akceptacji płatności

Finanse i gospodarka

Do firm oferujących usługi akceptacji kart płatniczych dołączyła spółka Paymax S.A. Paymax to pierwszy polski system mobilnej akceptacji płatności (mPOS).

System uzyskał certyfikaty bezpieczeństwa, w tym zgodność ze standardami EMV i PCI (Payment Card Industry) oraz organizacji płatniczych (Visa i MasterCard).

System opracowany przez Paymax umożliwia przyjmowanie płatności kartami płatniczymi przy pomocy smartfonu i aplikacji. Koszty związane z usługą to prowizja od transakcji uzależniona od miesięcznego obrotu oraz jednorazowy zakup mobilnego urządzenia do bezpiecznego wprowadzania kodu PIN (tzw. PIN-Pada). Brak jest opłat abonamentowych jak w klasycznych stacjonarnych terminalach.

– Mali i średni przedsiębiorcy, działalności sezonowe, małe punkty sprzedaży, przedstawiciele wolnych zawodów, dostawcy, kurierzy, taksówkarze i wiele innych – to grupa, którą może zainteresować nasza oferta – twierdzą członkowie zarządu firmy Łukasz Kiniewicz i Tomasz Sowiński.

Do przeprowadzania akceptacji płatności w systemie Paymax potrzebny jest smartfon lub tablet z systemem Android. Po pobraniu bezpłatnej aplikacji urządzenie staje się automatycznie terminalem. Koniecznym jest zakup PIN-Pada Paymax, czyli czytnika kart współpracującego z aplikacją. PIN-Pad i telefon komunikują się ze sobą przy pomocy Bluetooth. Mając te trzy elementy – PIN-Pad, telefon z aplikacją Paymax oraz dostęp do internetu można zaakceptować płatność.

Marcin Złoch

Udostępnij artykuł: