Nowy lider kluczowej praktyki w międzynarodowej kancelarii Bird & Bird

Kadry

Zdzisław Patryk Galicki obejmuje funkcję szefa praktyki korporacyjnej oraz fuzji i przejęć w warszawskim biurze międzynarodowej kancelarii prawnej Bird & Bird. Nowy lider praktyki w randze Senior European Consultant to zapowiedź nowej wizji i koncepcji rozwoju jednego z głównych obszarów doradztwa Bird & Bird w Polsce.

Międzynarodowa kancelaria Bird & Bird to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm prawniczych. Na polskim rynku działa od 2008 r., a w 2011 r. w rankingu Amber Toga 2011 została sklasyfikowana w pierwszej dziesiątce najlepszych kancelarii prawnych w Polsce. W 2010 r. jej przychody wzrosły o 100 proc. względem 2009 r., co zostało zauważone przez Dziennik Rzeczpospolita, który sklasyfikował Bird & Bird na 23 pozycji pod względem obrotów za 2010. Obecnie polski zespół Bird & Bird Maciej Gawroński sp. k. liczy ponad 35 radców prawnych, adwokatów, aplikantów i prawników. Ich główne obszary specjalizacji to prawo bankowe i finansowe, IT, ochrona własności intelektualnej, danych osobowych, a także prawo farmaceutyczne, nieruchomości, fuzje i przejęcia oraz prawo konkurencji czy outsourcingu.

galicki.zdzislaw.150x– Praktyka korporacyjna Bird & Bird uzyskuje nową formułę, łącząc w sobie kompetencje i wiedzę z obszarów takich jak fuzje i przejęcia, obrót nieruchomościami, prawo energetyczne, infrastruktura, prawo upadłościowe, prawo konkurencji i antymonopolowe oraz szeroko pojęta obsługa korporacyjna – zapowiada Patryk Galicki – Oferujemy w ten sposób pełne doradztwo w ramach obsługi przez jeden zespół i jednego lidera.

Zmiany w otoczeniu biznesowym związane z kolejnymi kryzysami na rynkach finansowych tworzą popyt na nowy rodzaj doradztwa prawnego. Kancelarie prawne stają się multidyscyplinarne, wchodząc coraz głębiej w sferę doradztwa gospodarczego, stając się jednym z partnerów rozwoju. Tym samym przejmują kompetencje firm konsultingowych. Od innowacyjności w tym zakresie zależy rozwój ich biznesu w „nowych czasach”.

Nowa formuła praktyki korporacyjnej oraz fuzji i przejęć odpowiada na zmiany w otoczeniu biznesowym klientów. Ich oczekiwania kierują się w stronę bardziej precyzyjnego stosowania wiedzy w dziedzinie fuzji i przejęć w konkretnych branżach wraz ze znajomością ich specyfiki.

Źródło: LinkLeaders

Udostępnij artykuł: