Nowy Polski Ład: 30 tys. zł kwoty wolnej od podatku i emerytura bez podatku do 2,5 tys. zł

Finanse osobiste / Gospodarka / Mój plan emerytalny

W Programie "Nowy Polski Ład" może znaleźć się propozycja wprowadzenia kwoty wolnej od podatku w wysokości 30 tys. zł oraz emerytury bez podatku do 2,5 tys. zł, podał portal OKO.press.

Mężczyzna wciskający przycisk z napisem: podatki
Fot. stock.adobe.com/Funtap

W Programie "Nowy Polski Ład" może znaleźć się propozycja wprowadzenia kwoty wolnej od podatku w wysokości 30 tys. zł oraz emerytury bez podatku do 2,5 tys. zł, podał portal OKO.press.

20 marca PiS ogłosi program odbudowy po kryzysie - Nowy Ład. Jego częścią będą kwota wolna od podatku w wysokości 30 tys. zł i emerytura bez podatku do 2,5 tys. zł.

"To kosztowne pomysły za dziesiątki miliardów złotych. Czekamy na szczegóły programu" - czytamy w portalu. 

Czytaj także: Nowy Polski Ład: 7 rekomendacji Konfederacji Lewiatan dotyczących podatków >>>

Założenia Nowego Ładu jeszcze w marcu

Założenia polityki Nowego Ładu zostaną przedstawione jeszcze w marcu, potwierdził rzecznik rządu Piotr Muller. Zastrzegł, że chciałby się na razie odnosić do konkretnych rozwiązań, o których informacje pojawiły się w mediach.

"Jest szereg rozwiązań, które będą miały charakter zasadniczy, natomiast do szczegółów, które pojawiły się w mediach nie chciałbym się w tej chwili odnosić. To przedstawią jeszcze w marcu - bo to mogę potwierdzić, że to będzie na pewno w marcu - liderzy naszego obozu politycznego Zjednoczonej Prawicy" - powiedział Muller podczas konferencji prasowej.

W lutym wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin zapowiadał, że nowa polityka przemysłowa Nowego Ładu powinna wykorzystać doświadczenia biznesu z ostatnich miesięcy w tym m.in. strategię skrócenia łańcucha dostaw w Europie i przenoszenia produkcji z Chin czy Indii na nasz kontynent, a także ogłosił, że spodziewa się trwałego włączenia Funduszu Inicjatyw Lokalnych do programu, tak aby poprzez inwestycje samorządowe rozbudowywać potencjał lokalnych małych i średnich firm.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: