Nowy prezes Fiat Auto Poland

Kadry

W związku z powierzeniem Luigiego Galante nowych funkcji w ramach koncernu Fiat Chrysler Automobiles Alfredo Leggero został wybrany nowym prezesem Fiat Auto Poland. Funkcję tą Leggero będzie pełnił do końca obecnej kadencji zarządu Fiat Auto Poland.

Alfredo Leggero jest absolwentem Politechniki w Neapolu (inżynieria mechaniczna – 1982 r.) oraz podyplomowych studiów MBA (inżynieria przemysłowa – 1983 r.).W 1983 r. rozpoczął pracę w grupie Fiata jako asystent dyrektora zakładów Alfa Romeo w Pomigliano i Arese. W latach 1987-1999 pełnił funkcje kierownicze na wydziałach produkcyjnych oraz jako asystent dyrektora produkcji w zakładach Fiat Auto S.p.A.

Był także dyrektorem zakładu w Rivalta – Turyn. W 1999 r. został dyrektorem zakładu w Pomigliano, którą to funkcję pełnił do 2006 r. W tym samym roku objął stanowisko plant managera z zakładzie w Melfi-Sata, zajmując się tam rozwojem programu World Class Manufacturing.

W latach 2007-2009 pełnił funkcję dyrektora generalnego w zakładzie Sevel (Atessa, Włochy), by potem do listopada 2011 r. piastować stanowisko dyrektora generalnego Suspension Systems Business Line i Plastic and Components Business Line w spółce Magnetti Marelli S.p.A. oraz dyrektora produkcji Magneti Marelli na poziomie worldwide.

Od grudnia 2011 do listopada br. był dyrektorem produkcji i Supply Chain regionu LATAM – Ameryka Łacińska. Od listopada objął stanowisko dyrektora produkcji – Mass Market Brands w regionie EMEA z odpowiedzialnością za zakłady w Sevel, G. Vico, Sata, Termini Imerese, Serbii, Tychach oraz Tofas.

W skład zarządu spółki Fiat Auto Poland wchodzą także: Czesław Świstak, Andrzej Piętka, Antoni Greń i Marek Kisz.

źródło: www.pulshr.pl

Udostępnij artykuł: