Nowy prezes Globe Trade Centre

Kadry

Rada Nadzorcza Globe Trade Centre powołała Thomasa Kurzmanna na stanowisko prezesa zarządu spółki na trzyletnią kadencję rozpoczynającą się z dniem 12. sierpnia 2014 roku. Jednocześnie ze stanowiska prezesa zarządu odwołany został Alain Ickovics.

Thomas Kurzmann jest absolwentem Federalnego Wyższego Instytutu Technicznego w Grazu na kierunku inżynierii lądowej i wodnej. Karierę zawodową rozpoczął w swojej rodzinnej firmie budowlanej, gdzie odpowiadał za nadzór, sporządzanie kosztorysów i zaopatrzenie budowy obiektów mieszkaniowych, konstrukcji i pozostałych obiektów inżynierii lądowej. Ma ponad dwudziestopięcioletnie doświadczenie w budownictwie, inwestycjach w nieruchomości i kredytowaniu.

W roku 1995 Thomas Kurzmann został awansowany na stanowisko dyrektora Wayss & Freytag AG Poland i dyrektora Naczelnego Wayss & Freytag Poland Sp z o.o., walnie przyczyniając się do wprowadzenia na polski rynek supermarketów HIT, a także do realizacji innych inwestycji nieruchomościowych w Polsce. W roku 1999 Thomas Kurzmann przeniósł się do West GkA Management GmbH, obejmując stanowisko Dyrektora ds. Rozwoju Projektów odpowiedzialnego za rozwój inwestycji dotyczących wysokiej klasy obiektów mieszkaniowych, handlowych i biurowych na rynkach niemieckim i rosyjskim.

W latach 2003 – 2005 pełnił funkcję dyrektora naczelnego IBI Real Estate GmbH, odpowiedzialnego za realizację i zarządzanie aktywami ponad 20 obiektów o wartości ponad 900 mln EUR, położonych w Holandii, Szwecji, Francji, Wielkiej Brytanii i USA. W roku 2006 Thomas Kurzmann stanął na czele Globalnych Funduszy Nieruchomościowych Deka w firmie Deka Immobilien GmbH, a jego głównym zadaniem stała się restrukturyzacja Funduszu Globalnego i jego portfela obiektów o wartości 1,9 mld EUR, położonych w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, USA, Korei Południowej, Australii i Japonii, a także zredefiniowanie i optymalizacja wszystkich procedur, procesu operacyjnego i strategii Deka Real Estate.

W latach 2007-2009 Thomas Kurzmann pełnił funkcję dyrektora naczelnego BV Development Company w Moskwie, a w roku 2009 objął stanowisko dyrektora naczelnego Europolis AG. Po sprzedaży Europolis i włączeniu tej firmy do CA Immo AG w roku 2011 Thomas Kurzmann przeszedł do Volksbank AG, pierwotnego akcjonariusza Europolis, stając na czele Działu Nieruchomości i Działu Korporacyjnego.

źródło: www.propertynews.pl

Udostępnij artykuł: