Nowy prezes Mondial Assistance

Kadry

Piotr Ruszowski został - z początkiem 2022 r. - prezesem Mondial Assistance. Zastąpił na tym stanowisku Tomasza Frączka, który kierował tą firmą przez ostatnie 22 lata.

Piotr Ruszkowski, Fot. Mondial Assistance

Piotr Ruszowski został - z początkiem 2022 r. - prezesem Mondial Assistance. Zastąpił na tym stanowisku Tomasza Frączka, który kierował tą firmą przez ostatnie 22 lata.

Nowy prezes zamierza wykorzystać możliwości stwarzane przez nowe technologie do rozwoju nowej jakości usług assistance i ubezpieczeń mieszkaniowych, komunikacyjnych i medycznych.

- Nominacja Piotra to przykład modelowej sukcesji, w której menedżer związany przez wiele lat z firmą, teraz przejmuje jej stery. Cieszę się, że trafiają one w ręce Piotra, który przez wiele lat odpowiadając za sprzedaż i marketing udowodnił swoją kreatywność, jeśli chodzi o rozwój oferty i jej promocję, a także umiejętności w obszarze zarządzania. Wierzę, że pod jego przewodnictwem firma utrzyma pozycję lidera innowacji w sektorze usług pomocowych i ubezpieczeniowych  – mówi Tomasz Frączek, który kierował Mondial Assistance od 1999 r. do końca 2021 r.

W tym okresie firma rozwinęła zakres i zasięg swoich usług na tyle, że obecnie obejmuje opieką ponad 10,5 mln Polaków. Daje to jej pozycję lidera rynku assistance w Polsce.

- Nowe technologie pozwalają na rozwój tzw. smart home, czyli zestawu wszystkich możliwych czujników pozwalających na wczesne zaalarmowanie klienta i asystora o sytuacji, która dzieje się w domu np. zalaniu, pożarze. Będzie się też rozwijała kategoria pomocy po szkodzie. Będziemy pomagali nie tylko przy prostych sprawach związanych z cieknącym kranem, ale też przy poważnych zdarzeniach związanych z zalaniem czy pożarem – mówi Piotr Ruszowski, prezes Mondial Assistance.

Nowy prezes spodziewa się też większego zainteresowania ubezpieczycieli outsourcingiem procesu obsług likwidacji szkód komunikacyjnych. Rola asystora nie będzie ograniczała się jak obecnie do np. do holowania pojazdu czy podstawienia samochodu zastępczego.

Piotr Ruszowski jest związany z Mondial Assistance od 2011 roku. Najpierw jako kierownik działu marketingu i komunikacji, od 2014 jako dyrektor pionu sprzedaży i marketingu. Zawodową karierę rozpoczynał w dziale komunikacji marketingowej PricewaterhouseCoopers (PwC).  

Jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył London School of Public Relations oraz Chartered Institute of Marketing.

Mondial Assistance jest częścią międzynarodowej grupy kapitałowej, obecnej na 5 kontynentach, z 36 oddziałami na całym świecie. Organizacją usług pomocowych na świecie zajmuje się od prawie sześćdziesięciu lat, a w Polsce od 22 lat. Obecnie obejmuje opieką około 10,5 mln Polaków.

W Polsce pomoc medyczną dla jej klientów świadczy około 3,5 tys. usługodawców tj. ambulanse, szpitale, przychodnie, gabinety lekarskie, pielęgniarki. Usługi domowe świadczy blisko 1000 serwisów AGD/RTV, hydraulików, szklarzy, ślusarzy, dekarzy, murarzy itp.

Źródło: Mondial Assistance
Udostępnij artykuł: