Nowy Prezes Zarządu Netia S.A.

Kadry

Rada Nadzorcza Netia S.A. powołała w dniu 22.04.2014 r. Pana Adama Sawickiego na stanowisko Prezesa Zarządu spółki ze skutkiem na 2 czerwca 2014 r.

Rada Nadzorcza Netia S.A. powołała w dniu 22.04.2014 r. Pana Adama Sawickiego na stanowisko Prezesa Zarządu spółki ze skutkiem na 2 czerwca 2014 r.

"Przez ostatnie 7 lat pod kierownictwem Mirka Godlewskiego Netia rozwijała się i rosła na polskim rynku telekomunikacyjnym, zarówno poprzez wzrost organiczny, jak i liczne akwizycje. Adam Sawicki przejmuje odpowiedzialność za dalszy rozwój biznesu, opartego na bardzo solidnych podstawach, z dużym portfolio atrakcyjnych dla klientów produktów i usług, które - wierzę - zwiększą wartość spółki dla akcjonariuszy. W imieniu Rady Nadzorczej, serdecznie witam Adama i życzę mu wielu sukcesów w nowej roli" - powiedział George Karaplis, Przewodniczący rady Nadzorczej Netia S.A.

"Cieszę się, że będę mógł przekazać firmę w ręce tak doświadczonego managera. Adama Sawickiego znam od ponad 10 lat i bardzo go cenię, zarówno jako eksperta rynku telekomunikacyjnego jak i przede wszystkim lidera biznesu i mądrego człowieka, dlatego nie mam najmniejszych wątpliwości, że Netia zyskuje świetnego prezesa" - powiedział Mirosław Godlewski, Prezes Zarządu Netii. "Rada Nadzorcza dokonała wyboru właściwego kandydata i z przyjemnością będę w najbliższych tygodniach przekazywał obowiązki nowemu prezesowi" - dodał Mirosław Godlewski.

Adam Sawicki ma 43lata, został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Netia S.A. w dniu 22 kwietnia 2014 roku, ze skutkiem od 2 czerwca br. W okresie bezpośrednio poprzedzającym powołanie na stanowisko Prezesa Zarządu Netii prowadził niezależną działalność doradczą. W 2012 roku powołany do zarządu KGHM Polska Miedź S.A. na stanowisko Dyrektora ds. Korporacyjnych. W latach 2011 - 2012 Pan Adam Sawicki pełnił funkcję Prezesa Zarządu Ruch Internet, spółki Grupy Ruch, odpowiedzialnej za rozwój działalności Grupy na rynku e-commerce.

W latach 2008 - 2011 kierował GTS Central Europe Group, tworząc jednego operatora telekomunikacyjnego z 5 niezależnych podmiotów działających w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Karierę zawodową rozpoczynał w 1996 roku w Telia Swedtel w Sztokholmie jako konsultant w dziale rozwoju biznesu. Przez kolejne lata pracował w różnych spółkach grupy Telia (następnie TeliaSonera), m.in. w Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Rosji.

Jest absolwentem ekonomii i zarządzania Uniwersytetu Sztokholmskiego. Ukończył także Program dla Dyrektorów Generalnych na Harvard Business School.

Źródło: www.netia.pl

Udostępnij artykuł: