Nowy prezes Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie Tomasz Bławat przewodzi branży piwowarskiej

Kadry

Tomasz Bławat, szef Carlsberga w Polsce, został nowym prezesem Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie. Nowy prezes branżowej reprezentacji piwowarów ma wieloletnie doświadczenie na stanowiskach menedżerskich, w tym w branży FMCG. Od lat jest zawodowo związany z rynkiem piwa w Polsce i Europie.

We wrześniu 2012 roku Tomasz Bławat objął funkcję prezesa Zarządu Carlsberg Polska, którą sprawuje do chwili obecnej. Wcześniej, od 2008 roku, pełnił funkcję CEO w ING Insurance & Pensions. Poprzednio pracował w należącej do globalnego koncernu SAB Miller Kompanii Piwowarskiej, gdzie w randze wiceprezesa Zarządu był odpowiedzialny za sprzedaż, dystrybucję i marketing. Pracował także w Procter & Gamble, zarządzając m.in. operacjami koncernu na rynkach bałtyckich.

Nowy prezes związku piwowarów opisuje się jako „człowiek rozsądnej kontynuacji” i „emisariusz kultury piwa”: – Nie planuję żadnych rewolucyjnych zmian kursu. Uważam, że nadal kluczowe będą działania odpowiedzialnościowe, pokazujące, że producenci piwa myślą nie tylko o słupkach sprzedaży, ale również o jego jakości, i popularyzacji wzorców odpowiedzialnej konsumpcji wśród osób dorosłych. Logicznym rozwinięciem tych działań będzie podjęcie wspólnych starań o promocję kultury piwa. Walcząc na co dzień o udziały w rynku, jako branża jednoczymy się w działaniach na rzecz promowania kultury piwa oraz odpowiedzialnej konsumpcji. Rozumiem kulturę piwa, nie tylko jako „jakość konsumpcji”, ale przede wszystkim jako przebogate spektrum piwnych okazji, obyczajów, zachowań, motywów w świadomości społecznej – twierdzi Tomasz Bławat, powołany na stanowisko prezesa Zarządu Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego.

Do obowiązków Tomasza Bławata na nowym stanowisku należeć będzie nie tylko przewodniczenie polskiej branży piwowarskiej. Będzie on również reprezentował przemysł na forum międzynarodowym, uczestnicząc w walnych zgromadzeniach The Brewers of Europe, organizacji zrzeszającej piwowarów z całej Europy.

Źródło: Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie

Udostępnij artykuł: