Nowy projekt inwestycyjny jednej z największych firm spedycyjnych na świecie

Finanse i gospodarka

Spółka MOL (Europe) B.V. będąca europejskim oddziałem japońskiego armatora kontenerowego Mitsui O.S.K. Lines, Ltd. przynosi do Trójmiasta nowy projekt inwestycyjny oraz rozpoczyna współpracę z Akademią Morską w Gdyni.

Spółka MOL (Europe) B.V. będąca europejskim oddziałem japońskiego armatora kontenerowego Mitsui O.S.K. Lines, Ltd. przynosi do Trójmiasta nowy projekt inwestycyjny oraz rozpoczyna współpracę z Akademią Morską w Gdyni.

9 lipca br. w Gdyni,  MOL (Europe) B.V. oraz Akademia Morska w Gdyni podpisały Porozumienie o współpracy mające na celu przybliżenie system edukacji do wymagań stawianych przez firmy z sektora spedycji i logistyki. Jest to efekt decyzji podjętej przez japońskiego armatora, o rozszerzeniu  zakresu operacji realizowanych dotąd w Trójmieście.

Mitsui O.S.K. Lines, Ltd. powstało w 1884 roku w wyniku fuzji linii Mitsui oraz jednej z największych na świecie firm spedycyjnych - Oska Shosen Kaisha. Grupa, z siedzibą w Tokio zatrudniającej  ok. 10 tys. osób, w ponad 400 lokalizacjach. MOL (Europe) B.V. od 2007 r. prowadzi  "central booking office" w Gdyni. Dobre doświadczenia skłoniły spółkę do założenia nowego biura w Gdańsku, dzięki czemu powstaną dodatkowe miejsca pracy w  tym sektorze (planowane zatrudnienie 60 osób).  "Jesteśmy niezwykle zadowoleni z faktu, że MOL (Europe) B.V. docenił nas jako atrakcyjną lokalizację dla projektów z zakresu spedycji i logistyki. Jesteśmy również dumni ze współpracy, jaką MOL (Europe) B.V. zawiązał z Akademią Morską w Gdyni. Bliska kooperacja biznesu z sektorem edukacyjnym zawsze przynosi korzyści obu stronom i tę właśnie perspektywę promuje Invest in Pomerania" - mówi Ryszard Świlski, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego

Nawiązanie współpracy światowego lidera wśród przewoźników kontenerowych z największą w Polsce wyższą szkołą morską, stanowi  zarówno atrakcyjną propozycję dla studentów, jak i  dla firm z sektora. "Jako relatywnie nowy pracodawca w Polsce, zapewniający atrakcyjne miejsca pracy, cieszymy się z nawiązanej współpracy z prestiżową Akademią Morską w Gdyni, liderem w swojej dziedzinie. Dzięki współpracy, młodzi ludzie będą mieli szansę na zdobycie specjalistycznej wiedzy i doświadczenia w sektorze spedycji i logistyki. " - komentuje Jochen Veldmann, Executive Director MOL (Europe) B.V. Centrum usług wspólnych w Gdańsku stanowić będzie główną część działalności firmy, obsługując takie procesy, jak cargo planning, booking processing oraz equipment management services (usługi zarządzania sprzętem) na całą Europę. "Wybór Trójmiasta nie  był przypadkowy -na trójmiejskim rynku pracy dostępnych jest wielu specjalistów z sektora logistyki oraz spedycji, którzy oferują wysoką jakość usług"- podkreśla Marcin Piątkowski -Dyrektor  Invest in Pomerania

Studenci Akademii Morskiej będą mieli możliwość udziału w  stażach w MOL (Europe) B.V., a najlepszy student z grupy otrzyma stypendium przyznawane na cały  okres studiów. Szkolenia będą się skupiać na branży w zakresie działalności MOL (Europe) B.V., aktualnych problemach rynkowych oraz ważnych celach biznesowych.  Ponadto studenci będą się uczyć podstawowych umiejętności zawodowych. "Współpraca z MOL (Europe) B.V. stwarza nowe możliwości rozwoju zawodowego dla naszych studentów. MOL (Europe) B.V. jest firmą światowej klasy i jestem dumny, że wybrali nasz region, znany w Europie jako doskonałe centrum kształcenia  w sektorze morskim,  żeby rozwijać swoją działalność. Z niecierpliwością czekam na owocną współpracę i jej obiecujące efekty" - mówi Prof. zw. dr hab. Piotr Jędrzejowicz, rektor Akademii Morskiej w Gdyni.

Bardzo się cieszymy, że MOL (Europe) B.V., obok wielu innych międzynarodowych firm, postanowił rozwijać swój biznes w Trójmieście i dołącza do grona najemców Alchemii. Wierzę, że ogromny potencjał naszego regionu wynikający z dostępności kadry, obiektów biurowych, rozwiniętej infrastruktury czy nadmorskiej lokalizacji, pozwoli także tej firmie z powodzeniem realizować cele biznesowe, zwracając tym samym uwagę na nasz rynek  globalnych marek - powiedział Sławomir Gajewski, Prezes spółki Torus, będącej deweloperem Alchemii.

Źródło: Akademia Morska w Gdyni

Udostępnij artykuł: