Nowy skład zarządu RICS Polska

Kadry

W listopadzie 2014 roku został wybrany nowy skład zarządu RICS w Polsce. Kluczowym celem, jaki stawiają przed sobą nowo wybrani członkowie, jest zwiększenie świadomości i uznania dla standardów etycznych i zawodowych RICS wśród uczestników szeroko pojętego rynku nieruchomości.

The Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS) jest niezależną, międzynarodową organizacją promującą rozwój kwalifikacji zawodowych, utrzymywanie najwyższych standardów oraz rygorystyczne przestrzeganie kodeksu etycznego w sektorze nieruchomości i budownictwa.

RICS powstał w 1868 roku w Wielkiej Brytanii. Funkcjonuje w oparciu o podział na następujące oddziały: Wielka Brytania, Europa (kontynentalna), MENEA (Środkowy i Bliski Wschód oraz Afryka), Ameryki, Azja, Oceania, i Indie. 

Przynależność do RICS jest uznawana za gwarancję najwyższej klasy profesjonalizmu w branży. Na świecie RICS zrzesza blisko 118 000 specjalistów, czuwających nad ulepszaniem, umacnianiem i przestrzeganiem standardów RICS na lokalnych rynkach.

W Polsce RICS powołany został w 1991 roku przez grupę doświadczonych rzeczoznawców, którzy dostrzegli potrzebę wprowadzenia regulacji na młodym i rozwijającym się po transformacji ustrojowej rynku. Obecnie zrzesza ponad 250 członków wywodzących się z czołowych branżowych firm i instytucji.

„Zadania stojące przed RICS w Polsce pokrywają się z globalnymi celami RICS i są to: Uznanie – promowanie etycznych i profesjonalnych standardów RICS i zdobycie dla nich jak najszerszego uznania na rynku; Produkty – edukacja, warsztaty, konferencje, internetowe narzędzia szkoleniowe i inne profesjonalne narzędzia dedykowane naszym członkom i pozostałym uczestnikom rynku z myślą o nieustannym zawodowym rozwoju i podnoszeniu kwalifikacji; Członkostwo – wzrost organizacji, satysfakcja z przynależności, zaangażowanie członków i skuteczna, oparta na dialogu komunikacja”. Ian Scattergood, nowy Prezes RICS w Polsce.

Nowy zarząd RICS Polska

Członkowie
 
Ian Scattergood, Prezes Zarządu
Starszy Dyrektor i Członek Zarządu w DTZ Polska
Specjalizacja: zarządzanie projektami/ nieruchomości komercyjne/ projekty inwestycyjne

Kinga Barchoń
Dyrektor w Zespole ds. Nieruchomości, PwC
Specjalizacja: doradztwo transakcyjne/ M&A

Marta Jurek
Dyrektor, Polish Properties
Specjalizacja: wycena nieruchomości
 
Seweryna Afanasjew
Specjalizacja: asset management nieruchomości komercyjnych

Marta Kamionowska
Dyrektor, Zespół ds. Nieruchomości, Deloitte Advisory
Specjalizacja: wycena nieruchomości

Piotr Rusinek
Kierownik Zespołu Instytucji Finansowych, Arcadis EC Harris
Specjalizacja: zarządzanie kosztami / projektami / budownictwo
 
Nigel Wade
Dyrektor Zarządzający / Prezes Zarządu, Emmerson Commercial Sp. z o.o.
Specjalizacja: doradztwo / pośrednictwo w obrocie nieruchomościami komercyjnymi

Artur Winnicki
Członek Zarządu, Reesco
Specjalizacja: zarządzanie projektami

Agnieszka Jachowicz
Dyrektor Zarządzająca Funduszami Rynku Nieruchomości BZ WBK TFI SA
Specjalizacja: zarządzanie projektami / nieruchomości komercyjne

Źródło: RICS

Udostępnij artykuł: