Nowy system transakcyjny Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego

Bankowość / Finanse i gospodarka

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego udostępnił nową wersję systemu transakcyjnego supermakler. Wdrożenie serwisu, który jest zarazem jedną z najbardziej zaawansowanych aplikacji na polskim rynku kapitałowym, jest także najważniejszym elementem realizacji strategii rozwoju zdalnych kanałów dystrybucji. Dodatkowo klienci, którzy założą rachunek inwestycyjny od 13 lutego do 15 maja 2012 r., do końca roku nie zapłacą za jego prowadzenie i mogą skorzystać ze specjalnych promocyjnych stawek prowizji.

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego udostępnił nową wersję systemu transakcyjnego supermakler. Wdrożenie serwisu, który jest zarazem jedną z najbardziej zaawansowanych aplikacji na polskim rynku kapitałowym, jest także najważniejszym elementem realizacji strategii rozwoju zdalnych kanałów dystrybucji. Dodatkowo klienci, którzy założą rachunek inwestycyjny od 13 lutego do 15 maja 2012 r., do końca roku nie zapłacą za jego prowadzenie i mogą skorzystać ze specjalnych promocyjnych stawek prowizji.

Klienci, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferty i nowej wersji systemu transakcyjnego Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego, w ramach promocji skorzystają z obniżonej stawki prowizji maklerskiej za zlecenia realizowane na rynku akcji GPW złożone przez Internet do 15 maja 2012 r. Dodatkowo otrzymają szansę na zwrot 10 proc. prowizji zapłaconej do końca 2012 roku - przy czym zwrot pomniejszy prowizję od zleceń realizowanych w 2013 r. Do końca roku nie zapłacą też za przeniesienie instrumentów finansowych do innego domu maklerskiego.

Promocja oferowana jest również wszystkim dotychczasowym klientom internetowym, którzy automatycznie zostaną objęci promocyjną stawką prowizji maklerskiej w wysokości 0,19%. Promocja obowiązywać będzie w trzy następujące dni: 20 lutego 2012 r. (poniedziałek), 19 marca 2012 r. (poniedziałek), 19 kwietnia 2012 r. (czwartek) i obejmować będzie wyłącznie zlecenia na rynku akcji GPW złożone przez Internet w godz. 6:00 - 21:00 w wyznaczonych powyżej dniach.

Nowy supermakler wyposażony jest w szereg narzędzi wspomagających inwestowanie. Dzięki możliwości dowolnej konfiguracji wyglądu i zakresu informacji wyświetlanych na ekranie każdy inwestor może zbudować własną aplikację, dostosowaną do indywidualnych potrzeb. System umożliwia także wycenę posiadanych papierów według bieżących kursów.

Serwis został wzbogacony o profesjonalne narzędzie do odbioru notowań giełdowych i analizy technicznej w czasie rzeczywistym - Program IntraTerm. Oferuje on m.in.: przegląd notowań wszystkich instrumentów finansowych oraz indeksów GPW, zaawansowane wykresy do analizy technicznej wzbogacone o ponad 50 wskaźników, do 6 wirtualnych pulpitów umożliwiających optymalne dostosowanie powierzchni ekranu, możliwość przygotowania i zapisywania własnych analiz. Profilowany Serwis Rynkowy zapewnia bezpośredni dostęp do informacji z rynku kapitałowego: komunikatów PAP, Reuters, serwisu Notoria i materiałów analitycznych. Ponadto najnowsza wersja sytemu zapewnia informację przypominającą o potencjalnych prawach z instrumentów finansowych, np. dywidendach, prawach poboru, terminy wykupu obligacji. Posiada także rozbudowany moduł wniosków elektronicznych umożliwiający aktywowanie dodatkowych usług bez konieczności wizyty w Punkcie Obsługi Klienta.

Nowy supermakler dostępny jest przy użyciu wszystkich najpopularniejszych przeglądarek internetowych tj. Internet Explorer, Mozilla, Firefox, Google Chrome, Opera, Safari.

- Zapowiadane już wcześniej wdrożenie nowego systemu transakcyjnego supermakler jest jednym z najważniejszych zadań w obszarze modernizacji segmentu detalicznego. Rosnący udział obrotów realizowanych przez Internet sprawia, iż jakość i funkcjonalność platformy internetowej jest kluczowa dla dalszego rozwoju biznesu maklerskiego. Nasz nowy system, dzięki elastyczności i zaawansowanej personalizacji pozwalającej dostosować wygląd i funkcjonalność do indywidualnych potrzeb, spełnia oczekiwania zarówno początkujących jak i doświadczonych giełdowych graczy - mówi Grzegorz Zawada, Dyrektor Zarządzający kierujący Domem Maklerskim PKO Banku Polskiego.

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jest jednym z najbardziej aktywnych na rynku usług maklerskich dla klientów indywidualnych. Dysponuje najszerszą siecią dystrybucji usług składająca się z 38 Punktów Obsługi Klienta oraz 964 Punktów Usług Maklerskich zlokalizowanych w oddziale PKO Banku Polskiego oraz nowoczesnych kanałów zdalnych. Wprowadza także szereg udogodnień, tj. usługę integracji rachunku bankowego umożliwiającą inwestowanie na giełdzie bezpośrednio z konta osobistego czy możliwość inwestowania na rynkach zagranicznych.

Na koniec stycznia 2012 r. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego prowadził ponad 162,1 tys. rachunków inwestycyjnych i uplasował się na pierwszej pozycji pod względem liczbowego przyrostu rachunków, notując wzrost o ok. 7 tys. w stosunku do końca ubiegłego roku.

Ponadto Dom Maklerski PKO Banku Polskiego ponownie był liderem pod względem wartości transakcji IPO, za co uhonorowany został nagrodą Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Przy jego udziale w 2011 roku zadebiutowały spółki, tj. Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. oraz Bank BGŻ S.A.

Źródło: PKO BP

Udostępnij artykuł: