Nowy szef Credit Suisse Center of Excellence we Wrocławiu

Bankowość / Finanse i gospodarka / Kadry

Arthur Baenziger został mianowany Dyrektorem Credit Suisse Center of Excellence we Wrocławiu. Center of Excellence to centrum usług wspólnych w ramach Credit Suisse, które wspiera działalność bankowości prywatnej, bankowości inwestycyjnej, asset management, działów HR i IT w Szwajcarii, regionie EMEA, a także Ameryce i Azji. Aktualnie Center of Excellence we Wrocławiu zatrudnia 800 specjalistów i jest jednym z wiodących pracodawców w sektorze bankowości i finansów na Dolnym Śląsku.

Credit Suisse powołał Arthura Baenzigera na stanowisko Dyrektora Credit Suisse Center of Excellence we Wrocławiu. Przez 27 lat kariery zawodowej był on związany z Credit Suisse Private Banking w Szwajcarii. Przed dołączeniem do Center of Excellence był odpowiedzialny za Program Rozwoju Biznesowego Bankowości Prywatnej w Szwajcarii. W latach 2002-2008 był szefem regionalnym Bankowości Prywatnej Credit Suisse w Winterthur i St. Gallen. Arthur Baenziger jest doświadczonym managerem z wykształceniem w dziedzinie bankowości i finansów, w tym tytułami Certified Financial Analyst oraz Finance & Investment Expert.

Odpowiedzialność za działalność i rozwój Center of Excellence we Wrocławiu jest dla mnie przyjemnością i interesującym wyzwaniem zawodowym. Należy się spodziewać, że ta jednostka Credit Suisse będzie się dynamicznie rozwijać, zarówno w kwestii znaczenia w strukturach banku, zakresu odpowiedzialności jak i liczby pracowników. Center of Excellence we Wrocławiu, dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu utalentowanych pracowników, już dziś stanowi istotne wsparcie w optymalizacji procesu zarządzania kosztami oraz ryzykiem w Credit Suisse – mówi Arthur Baenziger, Dyrektor Credit Suisse Center of Excellence we Wrocławiu.

Credit Suisse Center of Excellence we Wrocławiu powstało w roku 2007 i prężnie rozwijało się przez lata, będąc silnym dowodem zaangażowania Credit Suisse w Polsce. W roku 2010 Credit Suisse Center of Excellence we Wrocławiu niemal podwoiło liczbę pracowników, która sięgnęła 500 osób. W roku 2011 liczba pracowników wzrosła o jedną trzecią do 800 zatrudnionych. Aktualnie jest to jeden z wiodących pracodawców w sektorze bankowości i finansów na Dolnym Śląsku. Centrum świadczy usługi na rzecz bankowości prywatnej, bankowości inwestycyjnej, działów HR i IT Credit Suisse, wspierając wybrane operacje w Szwajcarii, regionie EMEA, a także w Ameryce i regionie Azji i Pacyfiku.

Oczekuje się, że Credit Suisse Center of Excellence we Wrocławiu będzie korzystać z rosnącego znaczenia centrów usług wspólnych w ramach Credit Suisse. Centra te już teraz są istotną częścią strategii banku, stanowią również ważny element procesu mającego na celu jeszcze lepsze odpowiadanie na finansowe potrzeby klientów.

Stały rozwój oznacza, że Center of Excellence we Wrocławiu jest zawsze otwarte na utalentowanych pracowników – zarówno tych, którzy niedawno skończyli studia, jak i wysokiej klasy profesjonalistów szukających nowych wyzwań zawodowych. Centrum zapewnia rozwijającą i satysfakcjonującą pracę w wielu obszarach, w międzynarodowej społeczności współpracowników z Europy, Stanów Zjednoczonych i Azji.

Rozbudowany proces wprowadzania nowych pracowników oraz system szkoleń sprawiają, że w większości jednostek nie jest wymagane doświadczenie zawodowe, natomiast głównym kryterium dla kandydatów jest doskonała znajomość języka angielskiego. Pozostałe wymogi rekrutacyjne są uzależnione od poszczególnych stanowisk i działów. Proces rekrutacji nie jest ograniczony do osób z wykształceniem w dziedzinie bankowości i finansów czy z doświadczeniem zawodowym w tych obszarach – obejmuje także prawników, specjalistów do spraw marketingu, web developerów,  kontrolerów i analityków biznesowych.

Źródło: Credit Suisse

Udostępnij artykuł: