Nowy tytuł członkowski, nowe możliwości

Finanse i gospodarka

Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) we współpracy z American Institute of CPAs (AICPA) uruchomił nowy tytuł członkowski z zakresu rachunkowości zarządczej. Tytuł CGMA - Chartered Global Management Accountant to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na profesjonalistów, którzy potrafią właściwie szacować dobra niematerialne w organizacjach i przyczyniać się do rozwoju firmy w dłuższej perspektywie.

Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) we współpracy z American Institute of CPAs (AICPA) uruchomił nowy tytuł członkowski z zakresu rachunkowości zarządczej. Tytuł CGMA - Chartered Global Management Accountant to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na profesjonalistów, którzy potrafią właściwie szacować dobra niematerialne w organizacjach i przyczyniać się do rozwoju firmy w dłuższej perspektywie.

Z badania przeprowadzonego przez CIMA pt. Rebooting Business: Valuing the Human Dimension wynika, że dyrektorzy i prezesi w obliczu nacisków na osiąganie krótkotrwałych celów finansowych potrzebują właściwej oceny informacji niefinansowych takich jak kapitał ludzki czy relacje z klientami w swoich organizacjach. Posiadając odpowiednią merytoryczną informacje kadra zarządzająca może podjąć kluczowe i strategiczne decyzje dotyczące  przedsiębiorstwa. - Rachunkowość zarządcza to dyscyplina łącząca zagadnienie finansów i strategii. Specjaliści ds. rachunkowości dysponują odpowiednią wiedzą i umiejętnościami, które pozwalają im zrozumieć różne aspekty biznesu, dzięki temu wspomagają rozwój organizacji poprzez udzielanie merytorycznych i strategicznych porad kadrze zarządzającej - mówi Jakub Bejnarowicz, Country Manager CIMA Polska (Chartered Institute of Management Accountants).

CGMA - globalna przepustka

Instytut CIMA wspólnie z organizacją AICPA ustanowił globalny standard rachunkowości zarządczej - tytuł członkowski CGMA. Dzięki współpracy obu organizacji finansiści z całego świata mogą zdobyć międzynarodowy uznany na świecie tytuł członkowski, który pomoże im w profesjonalnym rozwoju zawodowym i zdobyciu pożądanego miejsca pracy, niezależnie od części świata w którym się znajdują. - Nieocenioną wartością CGMA jest połączenie zasobów wiedzy dwóch prestiżowych instytutów zajmujących się rachunkowością zarządczą CIMA i AICPA. Tytuł CGMA daje gwarancje zdobytych kwalifikacji, a także pewnych wypracowanych umiejętności, takich jak zdolności przywódcze, praca zespołowa czy zarządzanie zasobami ludzkimi i projektami - mówi Jakub Bejnarowicz, Country Manager CIMA w Polsce.

Jak uzyskać kwalifikacje CGMA?

Członkowie CIMA, czyli osoby, które ukończyły kwalifikację mogą starać się o uzyskanie dodatkowego tytuły CGMA automatycznie. Członkowie AICPA muszą zaś wykazać się szerokim doświadczeniem biznesowym. Więcej informacji nt. CGMA można uzyskać na stronie www.cgma.org.

Pełna treść raportu i dodatkowe informacje o CGMA są dostępne na stronie internetowej www.cgma.org.

Chartered Global Management Accountant (CGMA)

AICPA i CIMA, dwie z najbardziej prestiżowych światowych organizacji zrzeszających specjalistów z dziedziny rachunkowości, ustanowiły kwalifikację Chartered Global Management Accountant (CGMA), której celem jest zwiększenie znaczenia profesji specjalisty ds. rachunkowości zarządczej. Inicjatywa ta jest realizowana na zasadach wspólnego przedsięwzięcia. Tytuł CGMA jest przyznawany najbardziej utalentowanym i zaangażowanym profesjonalistom, którzy - dzięki dyscyplinie i umiejętnościom - potrafią przyczynić się do osiągnięcia trwałego sukcesu w biznesie.

Chartered Institute of Management Accountants (CIMA)

Założony w 1919 r. Chartered Institute of Management Accountants jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA posiada 195 000 członków i słuchaczy ze 176 krajów, zajmujących kluczowe stanowiska w świecie biznesu. Członkowie i słuchacze CIMA pracują w przemyśle, handlu, sektorze publicznym i organizacjach non-profit.

American Institute of CPAs (AICPA)

American Institute of Certified Public Accountants (AICPA), funkcjonujący od 125 lat, jest największym na świecie zrzeszeniem reprezentującym biegłych rewidentów, posiadającym niemal 377 000 członków w 128 krajach świata. Członkowie AICPA praktykują w różnych obszarach, w tym w sektorze usług i w przemyśle, administracji publicznej, szkolnictwie oraz w branży doradczej, a także prowadzą samodzielną działalność gospodarczą.

Źródło: Chartered Institute of Management Accountants (CIMA)

Udostępnij artykuł: