Nowy wiceprezes Europa Ubezpieczenia

Kadry

Artur Chądzyński dołączył do zarządu Europa Ubezpieczenia jako wiceprezes odpowiedzialny za finanse.

Artur Chądzyński, wiceprezes Europa Ubezpieczenia
Artur Chądzyński. Fot. Europa Ubezpieczenia

Artur Chądzyński dołączył do zarządu Europa Ubezpieczenia jako wiceprezes odpowiedzialny za finanse.

#MaratNevretdinov: Ubezpieczyciel, który ma aspiracje, by być liderem zmian na rynku, potrzebuje CFO, który będzie nie tylko świetnym finansistą, ale także będzie rozumiał biznes #Ubezpieczenia #RynekUbezpieczeń @Europa_TU

Ubezpieczyciel ma nowego wiceprezesa odpowiedzialnego za sprawy finansowe. To efekt decyzji Rady Nadzorczej spółek Europy (Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A i Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Europa S.A.), która z dniem 4 kwietnia 2020 roku powołała na to stanowisko Artura Chądzyńskiego.

Nowy wiceprezes Europy jest finansistą z blisko 20-letnim doświadczeniem zawodowym w roli doradcy, audytora i zarządzającego procesami sprawozdawczymi. Posiada tytuł Biegłego Rewidenta i jest wpisany do rejestru biegłych rewidentów pod numerem 11541.

20-letnie  doświadczenie

Przed dołączeniem do Europy pracował m.in. w EY i KPMG, gdzie doradzał i przeprowadzał badania sprawozdań finansowych przedsiębiorstw z branży finansowej, w tym większości dużych towarzystw ubezpieczeniowych, działających w Polsce.

Bądź na bieżąco - zapisz się na nasz newsletter >>>

Uczestniczył także w najważniejszych konferencjach branżowych i szkoleniach jako ekspert w zakresie finansów, audytu wewnętrznego i zarządzenia ryzykiem w zakładach ubezpieczeniowych.

Finansista rozumiejący biznes

‒ Ubezpieczyciel, który ma aspiracje, by być liderem zmian na rynku, potrzebuje CFO, który będzie nie tylko świetnym finansistą, ale także będzie rozumiał biznes.

Jestem przekonany, że Artur jest właśnie taką osobą.

Cieszę, że do nas dołączył i będzie wspierał Europę swoim doświadczeniem i wiedzą ‒ podkreśla Marat Nevretdinov, prezes Europa Ubezpieczenia.

Zarząd Europa Ubezpieczenia

Powołanie Artura Chądzyńskiego to element planu sukcesji na stanowisku członka zarządu, odpowiedzialnego za finanse.

Po zakończeniu tego procesu w skład zarządu Europy Ubezpieczenia będą wchodzić:

Marat Nevretdinov,

Artur Chądzyński,

Maciej Kloze,  

Marta Małek-Bernadzikowska.

Europa Ubezpieczenia to dwa towarzystwa ubezpieczeniowe: majątkowe TU Europa i życiowe TUnŻ Europa.

Udostępnij artykuł: