Nowy wiceprezes Lotosu ds. produkcji i handlu

Kadry

Rada Nadzorcza Lotosu powołała Piotra Aleksandra Walczaka na stanowisko wiceprezesa ds. produkcji i handlu ‒ podała Spółka w komunikacie.

LOTOS
Źródło: stock.adobe.com / Mike Mareen

Rada Nadzorcza Lotosu powołała Piotra Aleksandra Walczaka na stanowisko wiceprezesa ds. produkcji i handlu ‒ podała Spółka w komunikacie.

#PiotrWalczak to #Menedżer z doświadczeniem w zarządzaniu operacyjnym i zarządzaniu ryzykiem oraz kulturą bezpieczeństwa w branży energetycznej #ZarząLotosu #Energetyka #MBA @GrupaLOTOS

W związku z zakończeniem postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Produkcji i Handlu, Rada Nadzorcza Grupy LOTOS w dniu 4 września br. powołała na to stanowisko Piotra Aleksandra Walczaka (z dniem 4 września br.).

Piotr Aleksander Walczak jest absolwentem Politechniki Gdańskiej. Posiada tytuł Executive MBA uzyskany w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów.

Menedżer z doświadczeniem w zarządzaniu operacyjnym i zarządzaniu ryzykiem oraz kulturą bezpieczeństwa w branży energetycznej w obszarze projektowania i budowania infrastruktury sieciowej.

W latach 1992‒2007 był odpowiedzialny za kierowanie wydziałem inwestycji, wydziałem małych elektrowni wodnych oraz wydziałem eksploatacji i utrzymania ruchu energetycznego w Spółce Energa Operator Oddział Olsztyn.

Czytaj także: III Forum Wizja Rozwoju: „fuzja Orlenu z Lotosem to gwarancja bezpieczeństwa energetycznego”

Od 2007 roku związany z firmą Eltel Networks Energetyka, gdzie w latach 2012‒2017 pełnił funkcję Członka Zarządu, Dyrektora ds. Organizacji Produkcji Eltel Networks Energetyka.

Był odpowiedzialny za zarządzanie pionem ofertowania, procesem zakupowym w zakresie dostaw i kontraktacji podwykonawców, budowanie i zarządzanie portfelem zleceń oraz aktywne zarządzanie relacjami ze spółkami Skarbu Państwa celem budowania wizerunku odpowiedzialnego wykonawcy.

Czytaj także: Artur Cieślik wiceprezesem zarządu Grupy Lotos

Następnie do 2020 roku pełnił funkcję Członka Zarządu, Dyrektora Zarządzającego Jednostką Biznesu w Polsce w Eltel Networks Energetyka, odpowiadając m.in. za opracowanie strategii działania i kierunków rozwoju organizacji, opracowywanie rocznych biznes planów i raportowanie wyników, zarządzanie operacyjne, a także tworzenie kultury organizacji, zarządzanie bezpieczeństwem i jakością.

Od 2020 roku pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego w Przedsiębiorstwie Badawczo Wdrożeniowym OLMEX, odpowiadając za przeprowadzenie audytu w organizacji, budowanie efektywnych modeli kosztowych i narzędzi monitoringu wydajności, a także rozwijanie zwinnych zespołów projektowych i budowanie kultury otwartej komunikacji.

Posługuje się językiem angielskim i niemieckim.

Czytaj także: Wicepremier Sasin: w Polsce jest miejsce na jeden koncern multienergetyczny

Udostępnij artykuł: