Nowy Wiceprezes Zarządu Polimexu-Mostostal

Kadry

Rada Nadzorcza Polimexu-Mostostalu zarządu, w wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego, powołała z dniem 7 lutego 2014 r. w skład zarządu spółki pana Macieja Stańczuka - Wiceprezesa Zarządu.

Zarząd w powiększonym składzie będzie mógł bardziej efektywnie realizować stojące przed nim zadania. Jest to szczególnie ważne w trakcie przeprowadzania restrukturyzacji finansowej i operacyjnej firmy  oraz wdrażania jej nowej strategii działania  – podkreślił  Gregor Sobisch – Prezes Zarządu Polimexu-Mostostalu. – To dobry wybór dla spółki i akcjonariuszy. Pan Maciej Stańczuk jest doświadczonym specjalistą o znaczącym stażu i osiągnięciach zawodowych w międzynarodowym środowisku biznesowym  –  dodał.

Maciej Stańczuk jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie, Wydziału Ekonomii Uniwersytetu w Getyndze, studiów podyplomowych na Wydziale Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Uniwersytetu w Mannheim. Ukończył także Advanced Management Programme IESE na Uniwersytecie Navarra w Barcelonie. Pełnił m.in. funkcję członka zarządu w Polskim Banku Rozwoju S.A. i prezesa zarządu WestLB Bank Polska S.A. (obecnie Polski Bank Przedsiębiorczości), w którym przepracował 20 lat. Jest prezesem Polsko-Saudyjskiej Rady Gospodarczej, wiceprezydentem organizacji Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej oraz członkiem stowarzyszenia “Inicjatywa dla Infrastruktury”.

źródło: www.polimex-mostostal.pl

Udostępnij artykuł: