O celach Programu i planach zwiększenia w ciągu trzech, czterech lat liczby terminali przyjmujących płatności kartowe w Polsce o 500-600 tys.

Multimedia

Paweł Widawski – Wiceprezes Zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa

Paweł Widawski – Wiceprezes Zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa

Miarą sukcesu Programu Polska Bezgotówkowa będzie ilość przedsiębiorców, którzy zdecydują się z niego skorzystać. Blisko 80 proc. punktów usługowo-handlowych w Polsce nie przyjmuje płatności kartą. Potencjał jest zatem bardzo duży. Chcielibyśmy, aby za trzy, cztery lata pojawiło się 500, 600 tys. nowych terminali do akceptacji kart płatniczych – nie tylko zwykłych terminali, które znamy w sklepach, ale też tych, które są bardziej innowacyjne takie jak softPOSy, które czynią z naszego telefonu terminal POS, urządzenie do akceptacji kart.

Zobacz i posłuchaj rozmowy na naszym kanale aleBankTV na YouTube albo na końcu artykułu

Program z definicji jest bardzo otwarty – zarówno z punktu widzenia agentów rozliczeniowych, którzy mogą przystąpić do niego – mogą przystąpić wszyscy agencji rozliczeniowi, którzy mają siedzibę w UE, a zdecydują się prowadzić swoją działalność w Polsce. To go czyni otwartym dla wszystkich przedsiębiorców – zarówno tych, którzy prowadzą już działalność, jak i tych, którzy dopiero o tym myślą.

Program już dziś jest bardzo inkluzyjny – uwzględnia wszelkich przedsiębiorców. Zaprojektowany jest tak, aby skorzystali z niego mikro przedsiębiorcy, ale formalnie mogą z niego skorzystać wszyscy przedsiębiorcy, którzy chcą przyjmować płatności kartą w Polsce. Jeśli zaistnieją pewne potrzeby dotyczące zmiany zasad funkcjonowania Programu będziemy wprowadzać modyfikacje.Pierwsze tygodnie działalności były dla nas dużym wyzwaniem. Bardzo nas cieszy bardzo duża otwartość i chęć uczestnictwa w Programie ze strony agentów – już dziś mamy 6 agentów, którzy rozpoczęli sprzedaż swojej oferty, kolejni wkrótce zawrą umowy z Programem.

Wiemy, że do Programu na dziś przystąpiło blisko 500 przedsiębiorców, co z uwagi na krótki czas funkcjonowania Programu jest dużym sukcesem.
Udostępnij artykuł: