O programie i uczestnikach Forum Bankowego 2017

Polecamy

Krzysztof Pietraszkiewicz – Prezes Związku Banków Polskich – o programie i uczestnikach Forum Bankowego 2017

Krzysztof Pietraszkiewicz – Prezes Związku Banków Polskich – o programie i uczestnikach Forum Bankowego 2017

Krzysztof Pietraszkiewicz: Tegoroczne Forum Bankowe będzie bardzo ważnym wydarzeniem. Jest to oczywiście spotkanie środowiska bankowego, naukowego z przedstawicielami świata polityki, regulatorami, nadzorcami. To bardzo ważny okres w życiu instytucji finansowych sektora bankowego polskiego, ale także europejskiego.Będziemy dyskutowali o konsekwencjach regulacji, przewidywanych regulacjach, które mogą czekać sektor bankowy w kolejnych kwartałach, możliwościach prowadzenia biznesu i finansowania gospodarki w tym reżimie regulacyjnym. W niektórych obszarach jesteśmy chyba przeregulowani, musimy pewne rzeczy uprościć żeby lepiej służyć polskim klientom indywidualnym i przedsiębiorcom.

Będziemy też dyskutować o nowych wyzwaniach i nowym podejściu do kredytowania np. w obszarze mieszkalnictwa, o możliwości wprowadzenia na rynek kredytów ze stałą stopą procentową czy stałą zmienną stopą procentową – w tej kwestii jest potrzebne przygotowanie merytoryczne i refleksja nad zmianami regulacyjnymi, a także edukacja po stronie klientów.Będziemy dyskutować też o zmianach w technologiach i tym, co polska bankowość, jako lider w niektórych obszarach w systemach płatniczo-rozliczeniowych chce zaoferować naszym klientom. Będziemy także dyskutować w tym kontekście o kwestii cyberbezpieczeństwa. Będziemy też mówić o możliwościach wspierania naszych przedsiębiorców - zarówno na rynku krajowym – mowa o nowych pakietach rozwiązań w ramach programu rządowego Odpowiedzialnego Rozwoju, ale także o wspieraniu eksporterów.

W związku z tym program Forum Bankowego 2017 jest atrakcyjny, ciekawy, inspirujący i jak zwykle, na miesiąc przed walnym zgromadzeniem Związku Banków Polskich Forum zostanie uznane za bardzo ważne wydarzenie merytoryczne. Bardzo serdecznie zapraszam do udziału.

aleBank.pl

Udostępnij artykuł: