Łoś wyprzedza orła. Ostatni dzień głosowania w akcji „2 zł dla Zwierzaka”

Bankowość

Zainicjowana przez Bank Ochrony Środowiska kampania "2 zł dla Zwierzaka", której celem jest pomoc zagrożonym wyginięciem gatunkom zwierząt z polskich Parków Narodowych, zbliża się do finału.

Zainicjowana przez Bank Ochrony Środowiska kampania "2 zł dla Zwierzaka", której celem jest pomoc zagrożonym wyginięciem gatunkom zwierząt z polskich Parków Narodowych, zbliża się do finału.

Jeszcze tylko dziś można głosować i wspierać ochronę wybranego zwierzaka. Liderem stawki z minimalną przewagą jest łoś z Biebrzańskiego Parku Narodowego. Wciąż jednak kolejność może się zmienić - każdy kolejny głos oddany w akcji BOŚ Banku na dane zwierzę zwiększa jego szanse na zwycięstwo i przybliża go do zdobycia finansowego wsparcia.

Malownicze krajobrazy, dzika przyroda, świeże powietrze - polskie parki narodowe to wyjątkowo cenne obszary. To także miejsca, gdzie żyją unikatowe gatunków zwierząt. Wielu z nich grozi wyginięcie, dlatego tak istotna jest ich ochrona. Właśnie temu służy zainicjowana przez Bank Ochrony Środowiska akcja "2 zł dla Zwierzaka".

6 zwierząt - 5 parków

Ogólnopolską akcję "2 zł dla Zwierzaka" BOŚ Bank rozpoczął 22 sierpnia br. Zgodnie z jej przekazem za korzystanie z określonych produktów finansowych - EkoLokaty i pożyczki gotówkowej - BOŚ przekazuje z własnych środków po 2 zł na wsparcie wybranego, zagrożonego gatunku zwierząt. W rywalizacji uczestniczy sześć gatunków zwierząt zamieszkujących polskie Parki Narodowe:

Tysiące oddanych głosów

  • łoś w Biebrzańskim,
  • foka szara i morświn w Słowińskim,
  • niedźwiedź brunatny w Bieszczadzkim,
  • orzeł przedni w Gorczańskim,
  • ryś w Kampinoskim Parku Narodowym.

Na wybrany gatunek można głosować za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej www.zwierzaki.bosbank.pl oraz w oddziałach Banku Ochrony Środowiska. Głosowanie jest otwarte i dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Do tej pory zostało oddanych ponad 155 tys. głosów. Uzyskana pula pieniędzy już pod koniec 2012 r. trafi do tego Parku Narodowego, którego zwierzęcy "przedstawiciel" uzyska najwyższą liczbę głosów.

Źródło: Bank Ochrony Środowiska S.A.

Udostępnij artykuł: