Obligacje Ghelamco Invest debiutują na GPW Catalyst

Finanse i gospodarka

Na piątek 16 stycznia zaplanowano debiut obligacji Ghelamco Invest na rynku regulowanym Catalyst. Do obrotu wprowadzonych zostanie 500 000 obligacji jednego z największych polskich deweloperów, znanego m.in. z inwestycji Warsaw Spire, Senator czy T-Mobile Office Park. Termin wykupu przypada na 16 czerwca 2019 r.

Do obrotu na giełdowym rynku regulowanym prowadzonym przez GPW w ramach platformy Catalyst dopuszczonych zostało 500 000 obligacji serii PPA o wartości nominalnej 100 zł każda i terminie wykupu w dniu 16 czerwca 2019 r. Pierwszy dzień notowań określony został na 16 stycznia 2015 r.

– Debiut obligacji Ghelamco Invest na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW Catalyst to kolejny krok w stronę zwiększania naszej obecności na rynkach finansowych i umacniania naszej wiarygodności jako emitenta – mówi Jarosław Jukiel, Dyrektor Finansowy i Członek Zarządu Ghelamco Invest. – Historycznie w 18 emisjach pozyskaliśmy ponad 1 miliard zł, co wraz z finansowaniem bankowym pozwoliło nam realizować ważne inwestycje, takie jak budynki biurowe Senator, Mokotów Nova, T-Mobile Office Park czy Warsaw Spire – mówi Jarosław Jukiel. – Z uwagi na dalsze dynamiczne plany rozwoju Ghelamco Poland, dostęp do szerszego i efektywnego finansowania w postaci obligacji jest dla nas bardzo ważny. Zaufanie, jakim jesteśmy obdarzani przez inwestorów lokujących środki na rynku dłużnym otwiera przed nami większe możliwości pozyskiwania kapitału w przyszłości – mówi Jarosław Jukiel.

Grudniowa emisja była pierwszą ofertą obligacji skierowaną wyłącznie do inwestorów indywidualnych oraz pierwszą wprowadzaną do obrotu na rynku regulowanym. Wpływy z niej zostaną przeznaczone na realizację projektów Ghelamco na terenie kraju. Pozyskane środki umożliwią spółce przygotowanie i realizację kolejnych projektów, a także wydłużenie finansowania udzielonego spółkom projektowym w sektorze nieruchomości realizowanych przez podmioty z Grupy Ghelamco.

Przez lata obecności na polskim rynku firma Ghelamco Poland zdobyła reputację dewelopera, który zapewnia najwyższą jakość i terminowość realizowanych inwestycji oraz tworzy i wspiera nowe trendy w kreowaniu przestrzeni miejskiej. Spółka jest dzięki temu regularnie nagradzana, zarówno w lokalnych jak i międzynarodowych konkursach.

Prospekt emisyjny Spółki, Ostateczne Warunki Oferty obligacji serii PPA oraz pozostałe szczegółowe informacje na temat oferty opublikowane zostały na stronie internetowej Spółki pod adresem http://ghelamco.com/site/w/investor-relations-poland.html

Źródło: Ghelamco Poland

 

Udostępnij artykuł: