Obrót bezgotówkowy i gospodarka elektroniczna: Idziemy na zbliżenie

BANK 2008/12

Wszystkim nam strasznie się dziś spieszy. Jeżeli cokolwiek uda się zrobić szybciej, jest to uznawane za sukces. Głównie w takich kategoriach mówi się o tzw. kartach bezstykowych. Czy w najbliższych latach staną się one przebojem również w naszym kraju?

Mieczysław T. Starkowski

Technologia zbliżeniowa oznacza przede wszystkim szybkość i łatwość obsługi. Pozwala na dokonywanie drobnych transakcji bez konieczności „przeciągania” karty przez czytnik czy podpisywania potwierdzenia. Wystarczy zbliżyć kartę do specjalnego czytnika znajdującego się przy kasie.

BEZ PIN-U A BEZPIECZNA

– Karty zbliżeniowe są częścią strategii powszechnego użytkowania mikroprocesorów – mówi Guido Mangiagalli, wiceprezes ds. innowacji w Visa Europe. – Chodzi o niewielkie płatności, poniżej 20 euro (a w Wielkiej Brytanii – 10 funtów).

Wbrew pozorom, w ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: