Obroty faktoringowe Raiffeisen Polbank wzrosły w ciągu trzech kwartałów o 10%

Bankowość

Raiffeisen Polbank zanotował w okresie od początku roku do końca września wzrost obrotów faktoringowych o 10%, pozostając liderem rynku w liczbie obsługiwanych klientów.

Raiffeisen Polbank zanotował w okresie od początku roku do końca września wzrost obrotów faktoringowych o 10%, pozostając liderem rynku w liczbie obsługiwanych klientów.

Przez pierwsze trzy kwartały 2015 r. wartość faktur skupionych przez Raiffeisen Polbank zwiększyła się o 10% w skali roku do 13,04 mld zł. Liczba faktur przekazanych przez klientów przekroczyła 445 tys. Cały czas przybywa nowych klientów – w samym III kwartale z rozwiązań faktoringowych Raiffeisen Polbank zaczęło korzystać 140 firm, a od początku roku niemal 400. Bank obsługuje obecnie 30% przedsiębiorstw korzystających z zalet faktoringu na polskim rynku.

Ten rok zapowiada się na rekordowy pod względem pozyskanych klientów. I są to najczęściej firmy, które nigdy wcześniej nie korzystały z faktoringu, co pokazuje, że ta forma finansowania zdobyła już sobie uznanie biznesu w Polsce. Od początku roku koncentrujemy się na oferowaniu unikalnego rozwiązania, jakim jest faktoring pełny Plus, którego największą zaletą dla przedsiębiorcy jest przejęcie przez bank ryzyka niezapłacenia faktury przez odbiorcę. Klienci doceniają jednocześnie brak kosztów wstępnych i płacenie jedynie za wykorzystany limit, jak też możliwość zweryfikowania kondycji kontrahentów przez bank” – powiedział Paweł Kacprzak, Dyrektor ds. Faktoringu w Raiffeisen Polbank.

Na koniec września udział banku w rynku faktoringowym wynosił 14,1%.

Źródło: Raiffeisen Bank Polska S.A.

Udostępnij artykuł: