Odczyt inflacji konsumenckiej m/m w USA zgodny z oczekiwaniem rynku

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) straciło wczoraj na wartości osiągając 8-miesięczne minimum w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) na poziomie 1.3458.

Euro (EUR) straciło wczoraj na wartości osiągając 8-miesięczne minimum w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) na poziomie 1.3458.

Dolar amerykański (USD) osiągnął poziom 101.59 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Miesięczny indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w USA oraz raport o sprzedaży nowych domów w USA zostały opublikowane zgodnie z oczekiwaniami rynków, dlatego Stany Zjednoczone mogą być pierwszym krajem, który podniesie poziom stóp procentowych.

Akcje

Akcje amerykańskie zyskały wczoraj na wartości. Indeks US 500 (SPI) wzrósł do poziomu 1980, US 30 (DOW) do poziomu 17067, a US Tech (NDQ) do poziomu 3958.

Towary

Ropa naftowa (WTI) spadła wczoraj do poziomu 101.80 dolarów amerykańskich za baryłkę, po tym jak raport dotyczący przemysłu pokazał zwiększenie zapasów ropy naftowej w USA. Dzisiaj inwestorzy w ropę czekają na publikację raportu dotyczącego zapasów tego towaru, którego prognozy wskazują poziom -2.1 mln baryłek zapasów.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) utrzymuje swój poziom i obecnie notowane jest około poziom 1306 dolarów amerykańskich za uncję. Złoto odbyło duży rajd po publikacji indeksu CPI r/r w USA, odbijając się z poziomu 1301 do poziomu 1315 po czym powróciło do obecnego poziomu.

Inwestorzy w opcje powinni tworzyć strategię długiego stelaża (Long Straddle) na prze XAUUSD i korzystać, jeśli para będzie przesuwać się w którymkolwiek kierunku, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka do wpłaconej premii. Long Straddle tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Put oraz opcji at-the-money Call.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: