Odszedł wybitny dziennikarz ekonomiczny – Tadeusz Mosz

Wiadomości

5 lutego 2014 roku, w wieku 60 lat odszedł od nas Tadeusz Mosz - jeden z najwybitniejszych dziennikarzy ekonomicznych, wieloletni współpracownik radia Tok FM oraz Telewizji Polskiej. Miał 60 lat.

Przez kilka ostatnich lat prowadził w radiu Tok FM program “EKG – Ekonomia, Kapitał Gospodarka”. W latach 1980 – 2007 związany był z Telewizją Polską, gdzie prowadził i był pomysłodawcą takich programów jak: “Otwarte studio”, “Giełda”, “Jak jest, jak może być, jak być powinno” oraz – w latach 2001-2013 – “Plus Minus”. “Przekrój”, “BusinessWeek”, “Businessman Magazine” i “Businessman.pl” to pisma, gdzie publikował swoje felietony.

W roku 2002 został Dziennikarzem Gospodarczym Roku wg miesięcznika “Pieniądz”, w 2004 Dziennikarzem Gospodarczym Roku wg “Gazety Finansowej”. Został także laureatem nagrody Ostre Pióro przyznawanej przez Bussines Centre Club oraz  specjalnej im. Eugeniusza Kwiatkowskiego za najlepszy utwór dziennikarski o tematyce ekonomicznej.

Nie przygotowaliśmy dla państwa normalnego programu, bo dzisiaj nie jest normalnie. Normalnie już nie będzie. Tadeusz Mosz odszedł od nas wczoraj po południu – powiedział dzisiaj rano na antenie Tok FM Maciej Głogowski, szef redakcji ekonomicznej rozgłośni.Pamiętam, jak przyjeżdżał do radia, nigdy nie wchodził, zawsze wpadał z taką energią. Miał taki rytuał, że witał się ze mną słowami: “Jak się mosz?”. I ja odpowiadałem: “Dobrze”. A dzisiaj mam się źle, bo już cię nie ma, Tadziu – dodał. Tadeusz Mosz walczył z chorobą nowotworową.

Źródło: Tok FM

Udostępnij artykuł: