Open Banking Hackathon 2019

Technologie i innowacje / Wydarzenia

Eat Sleep Code to hasło konkursu dla wszystkich aspirujących programistów i informatyków, który odbędzie się już 22 listopada tego roku.

Eat Sleep Code to hasło konkursu dla wszystkich aspirujących programistów i informatyków, który odbędzie się już 22 listopada tego roku.

#JoannaWośkowska: Wierzę, że podczas tak intensywnego weekendu programowania młodzi ludzie zainspirują bankowców nie tylko swoją energią, ale innowacyjnym podejściem do otwartej bankowości #OpenBankingHackathon

Zamknięta przestrzeń. Grupy ludzi siedzących przed komputerami. Ciche rozmowy i odgłos uderzania w klawiatury. I tak przez dwa dni. Możno się zapytać, co się tam dzieje, czy to jakieś tajne zebranie?Nie, to Open Banking Hackathon, dwudniowy konkurs dla programistów i informatyków.Niezwykle intensywne wydarzenie, podczas którego studenci rozwiązują jedno z postawionych im zadań. Nazwa hackathon może się negatywnie kojarzyć, jednak nic bardziej mylnego. Założeniem jest tworzenie bezpiecznych i innowacyjnych rozwiązań, w pełni sprawnych do użycia.

Pięć wyzwań

Open Banking Hackathon skoncentrowany będzie wokół otwartej bankowości i polskiego standardu PolishAPI. Otwarta bankowość odnosi się ogółu usług i technologii w obszarze finansów, opartych o otwarte interfejsy programistyczne (Open API), umożliwiające stronom trzecim budowę aplikacji i serwisów wykorzystujących dane lub usługi udostępnianie przez instytucje finansowe. Za podstawę konkursu służył będzie PolishAPI w dwóch odsłonach: Account Information Services API (AIS API) oraz Payment Initiation Services API (PIS API), w zależności od tego jakich z 5 dostępnych wyzwań podejmie się grupa uczestników.Wyzwań jest 5, z czego 3 dotyczą zaawansowanej analizy danych. Będzie to tworzenie systemu do prostego zarządzania budżetem domowym, zaprojektowanie narzędzia do tworzenia profilu klienta (KYC better) oraz napisanie algorytmu odpowiedzialnego za dostarczanie istotnych informacji na temat ubezpieczeń.Dwa kolejne wyzwania należą do kategorii usług płatniczych i skoncentrowane są wokół ułatwienia płatności oraz wpływu API na różne społeczności.

Konkurs dla młodych

Wydarzenie jest skierowane do młodych i ambitnych studentów, którzy w przyszłości będą tworzyć bezpieczny świat finansów internetowych. Rozwija się on na naszych oczach i stawia coraz to nowsze, trudniejsze wyzwania. Dlatego potrzebni są młodzi ludzie, którzy już teraz chcą zaistnieć w świecie programistów, żeby pokazali na co ich stać. Konkurs stanowi idealną okazję, by zaprezentować swoje umiejętności.Open Banking Hackathon rozpocznie się 22 listopada w Startberry (ul. Grochowska 306/308) w Warszawie i zakończy się 24 listopada ogłoszeniem wyników.Główna nagroda to 10 000 zł. Podczas wydarzenia uczestnicy otrzymają zakwaterowanie, wyżywienie oraz możliwość spotkań z mentorami.

Weekend programowania

To będzie pierwszy Hackathon organizowany przez Związek Banków Polskich.Dzięki zaangażowaniu banków i partnerów możemy zaprosić studentów do wejścia w świat fintechu. Przedyskutują swoje pomysły z mentorami i zmierzą się z intensywną pracą grupową. Wierzę, że podczas tak intensywnego weekendu programowania młodzi ludzie zainspirują bankowców nie tylko swoją energią, ale innowacyjnym podejściem do otwartej bankowości - mówi Joanna Wośkowska, jedna z organizatorek wydarzenia.

Rozwiązania dla PolishAPI

Wydarzenie skierowane jest do studentów z Polski oraz Europy Środkowowschodniej w celu stworzenia nowych i ciekawych rozwiązań przy użyciu PolishAPI.Młodzi ludzie spotkają się z przedstawicielami sektora finansowego, gotowymi pomóc i podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie otwartej bankowości.Warto wspomnieć, że ze względu na międzynarodowy charakter wydarzenia, językiem obowiązującym na konkursie jest angielski.Wszystkie praktyczne informacje na temat konkursu są dostępne na oficjalnej stronie Hackathonu: https://openbankinghackathon.pl. Tam można się zarejestrować oraz szukać wszystkich informacji i aktualności.Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Open Banking Hackathon. Wystarczy dobrać się w grupę od 2 do 5 osób, zarejestrować się na stronie wydarzenia i 22 listopada stawić się w Startberry w pełnej gotowości na dwudniowe wyzwanie.
Źródło: aleBank.pl
Udostępnij artykuł: