Operator Chmury Krajowej i Oracle Consulting z umową o współpracy

Technologie i innowacje

Operator Chmury Krajowej (OChK) oraz Oracle Consulting zawarli umowę o współpracy, której główną ideą jest udostępnienie wszystkim potencjalnym klientom OChK możliwości przenoszenia środowisk informatycznych z ich obecnej infrastruktury do chmury OChK, poinformowało Oracle.

Chmura
Chmura Fot. stock.adobe.com/phonlamaiphoto

Operator Chmury Krajowej (OChK) oraz Oracle Consulting zawarli umowę o współpracy, której główną ideą jest udostępnienie wszystkim potencjalnym klientom OChK możliwości przenoszenia środowisk informatycznych z ich obecnej infrastruktury do chmury OChK, poinformowało Oracle.

#OperatorChmuryKrajowej oraz #OracleConsulting zawarli umowę o współpracy, której główną ideą jest udostępnienie klientom #OChK możliwości przenoszenia środowisk informatycznych z ich obecnej infrastruktury do chmury #chmura

"Umowa ramowa pomiędzy firmami przewiduje wsparcie dla wszystkich klientów Oracle, zapewniając bezpieczne i optymalne ścieżki migracji ich środowisk na infrastrukturę OChK. Umowa przewiduje współpracę na wielu polach eksploatacji - od wsparcia w obszarze infrastruktury, platform middleware, baz i hurtowni danych (BigData) oraz wirtualizacji, kończąc zaś na usługach tworzenia i wdrażania dedykowanego oprogramowania i aplikacji SaaS Oracle. Wszystkie rozwiązania wytworzone lub opracowane przez Oracle Consulting mogą być dostarczone klientom OChK w modelu usługowym" - powiedział strategic consulting executive w Oracle Consulting Tomasz Łaniec, cytowany w komunikacie. 

Czytaj także: Strategiczne partnerstwo Operatora Chmury Krajowej i Google >>>

Operator Chmury Krajowej jest spółką technologiczną powołaną z inicjatywy PKO Banku Polskiego i Polskiego Funduszu Rozwoju. Oferuje zaawansowane usługi dla firm różnej wielkości - od start-upu po wielką korporację, a także dla instytucji publicznych oraz samorządów. Swoim klientom zapewnia kompleksowe wsparcie przy wyborze i wdrożeniu rozwiązań, których zastosowanie zwiększa elastyczność, wydajność i bezpieczeństwo środowiska IT.

Czytaj także: PKO Bank Polski nagrodzony za powołanie Operatora Chmury Krajowej w konkursie The Heart Corporate Innovation Awards 2019 >>>

"Oracle Consulting od ponad 25 lat realizuje na polskim rynku referencyjne projekty we wszystkich sektorach gospodarki. 2020 rok rozpoczynamy od przygotowania pierwszych wspólnych projektów migracji do chmury OChK. Zawarta ostatnio umowa pomiędzy naszymi firmami jest świadectwem dbałości Oracle o naszych klientów, których będziemy wspierać w migracji ich systemów informatycznych do chmury. Możliwość migracji pomiędzy chmurami jest także efektem realizowania strategii Oracle, zakładającej dostarczanie klientom narzędzi do budowania środowisk wielo-chmurowych" - powiedziała dyrektor zarządzająca w Oracle Consulting Monika Adamska, cytowana w komunikacie.

Oracle to globalny koncern, który opracowuje sprzęt i oprogramowanie, które współpracują ze sobą w chmurze i w centrach przetwarzania danych przedsiębiorstw. 

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: