Opinie: Wakacyjne pitu-pitu

BANK 2017/07-08

Pojęcie „resetu” zna większość z nas, albo przynajmniej automatycznie kojarzy go z informatycznymi sprawami. Trudno jest znaleźć komputer, który nie wymagałby takiej operacji przynajmniej raz w tygodniu. Inaczej efektywność jego pracy spada, co zaczyna być irytujące dla użytkownika. Stąd też chętnie to robimy – w międzyczasie oddając się chociażby przyjemności wypicia kawy czy też pogaduszek ze znajomymi.

Marek Rogalski

Gorzej jest już z przeprowadzeniem resetu samego siebie. Dokonujemy tego z wielkim trudem i obawami. Najczęściej raz do roku, choć teoretycznie można by nawet w każdy weekend. Tymczasem w zawodzie analityka jest to niemalże konieczne. Liczba informacji oraz bodźców, które otrzymujemy każdego dnia jest ogromna. Na to nakłada się spora presja czasowa – ten, kto szybciej „ogarnie temat”, czyli odfiltruje niepotrzebne informacje, ułoży ważność tych, które mogą się przydać i naniesie to wszystko na model wyceny rynku – ten wygra. Niezależnie, czy będzie to trader, który podejmuje ostateczne decyzje, czy też ten, kto będzie go wspierał, dostarczając mu już gotowe opracowanie.

 

Czy jesteśmy ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: