Opinie zawieszone w sieci – październik 2009

NBS 2009/10

0003

Państwo chroni banki, bo samo dało im koncesje na tworzenie sztucznych pieniędzy. Zawsze można napomknąć, że w tychże bankach inni ludzie, nie ci bezmyślni kredytoholicy, trzymają depozyty i państwo może się tłumaczyć, że chroni nas rozsądnych. Ale z drugiej strony wprowadza nowe podatki, emituje nowy dług, a niby skąd ma brać się na to kasa? Od wszystkich, więc chcąc nie chcąc, trzeba finansować cały system, żeby się nie zawalił.

Najbardziej denerwująca jest ta niesymetryczność. Zapakowałeś się w fundusze inwestycyjne „na górce”? Straciłeś 50 proc. Twoja sprawa. Kupiłeś mieszkanie w Warszawie po cenie takiej jak w Nowym Jorku, raty wzrosły, wierzyciel ci je zaraz zabierze i sprzeda 30 proc. taniej? Nic nie możesz z tym zrobić. Ale przyjmij do wiadomości drogi podatniku, że musisz pomóc z własnej kieszeni temu bankowi, który właśnie zabrał ci dom i sprzedał 30 proc. taniej (przecież ktoś musi zasypać ten dołek). Nie ma winnych, są tylko podatnicy.

Golden Line.pl
Tomasz Ch., internauta

PREZES JEST „BOGIEM”

Linie kredytowe są. Banki mają pieniądze. Oprocentowanie korzystne dla rolnika. Niby wszystko ok., ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: