Opłaty za wynajem mieszkania nie rosną już tak szybko
Nieruchomości / Rynek
Jeszcze niedawno mieszkania na wynajem stanowiły tylko 2 proc. polskiego rynku nieruchomości, dziś to ponad 15 proc. Czynsz w takich mieszkaniach w tym rośnie już wolniej.

Jeszcze niedawno mieszkania na wynajem stanowiły tylko 2 proc. polskiego rynku nieruchomości, dziś to ponad 15 proc. Czynsz w takich mieszkaniach w tym rośnie już wolniej.
- Cywilizują się też stawki czynszu - mówi dr Jacek Furga, prezes AMRON. - Jeszcze w 2018 r. wzrosty czynszu były 2-3 krotnie wyższe od wzrostów cen transakcyjnych, a przykładem takich wzrostów była Łódź.Czytaj także: Ile trzeba zapłacić za wynajem mieszkania? Najdrożej w Warszawie i Gdańsku, najtaniej w Toruniu i Sosnowcu >>>Wzrosty czynszów wyhamowały
Wzrosty czynszów wyhamowały poniżej wzrostów cen nowych mieszkań. Nadal utrzymuje się wysoka rentowność z inwestycji w mieszkania na wynajem, w dużych miastach na poziomie 5 proc. Ta rentowność jest wyższa w mniejszych miastach.Czym jest flipping?
Pojawiło się nowe zjawisko, jakim jest flipping, czyli poszukiwanie starych mieszkań o złym standardzie z przeznaczeniem do remontu. Jednak nie wiadomo jaka jest jego skala.Czytaj także: Jak w krótkim czasie zarobić na mieszkaniu nawet kilkadziesiąt procent?- Nie jesteśmy w stanie monitorować tego zjawiska od strony sektora bankowego ponieważ są to inwestycje w większości ze środków własnych - wyjaśnia dr Jacek Furga.
Źródło: MarketNews24