OPPO i Ericsson wspólnie uruchamiają Laboratorium i będą rozwijać technologię 5G

Technologie i innowacje

OPPO wspólnie z firmą Ericsson, wiodącym dostawcą technologii informacyjno-komunikacyjnych, ogłosiły uruchomienie Laboratorium 5G, które posłuży pogłębieniu współpracy obu firm w obszarze związanym z 5G.

OPPO i Ericsson OPPO i Ericsson świętują otwarcie wspólnego laboratorium 5G. (Po lewej: Luca Orsini, Head of Networks i Vice President, MNEA, Ericsson. Po prawej stronie: Andy WU, Vice President i President of Software Engineering w OPPO)
OPPO i Ericsson OPPO i Ericsson świętują otwarcie wspólnego laboratorium 5G. (Po lewej: Luca Orsini, Head of Networks i Vice President, MNEA, Ericsson. Po prawej stronie: Andy WU, Vice President i President of Software Engineering w OPPO) Fot. Materiały prasowe

OPPO wspólnie z firmą Ericsson, wiodącym dostawcą technologii informacyjno-komunikacyjnych, ogłosiły uruchomienie Laboratorium 5G, które posłuży pogłębieniu współpracy obu firm w obszarze związanym z 5G.

#OPPO wspólnie z firmą #Ericsson ogłosiły uruchomienie Laboratorium 5G, które posłuży pogłębieniu współpracy obu firm w obszarze związanym z #5G

Dzięki nowemu laboratorium, OPPO i Ericsson będą również promować globalną współpracę, dzielić się najnowszymi technologiami, pomagać w optymalizacji produktów 5G i wydajności sieci. Wszystko po to, aby przyspieszyć ich wprowadzenie najnowszej technologii na dużą skalę na całym świecie.“Jesteśmy bardzo podekscytowani z uruchomienia Laboratorium 5G wspólnie z firmą Ericsson. Ta inicjatywa połączy wszystkie dokonania Ericssona w zakresie sieci 5G, jej infrastruktury oraz globalnych kanałów operatorskich, z doświadczeniem i wiedzą specjalistyczną OPPO w zakresie opracowywania standardów 5G, technologii, produktów i scenariuszy zastosowań”, powiedział Andy WU, Vice President i President of Software Engineering w OPPO. „Będziemy wspólnie pracować, aby sprostać wyzwaniom i wykorzystać wszystkie możliwości, jakie czekają nas w erze 5G, w celu zapewnienia lepszych produktów i doświadczeń dla konsumentów na całym świecie”.Czytaj także: Czy OPPO zmieni rynek smartfonów w Polsce?

„Ta współpraca ma strategiczne znaczenie zarówno dla Ericssona, jak i OPPO. Przyczyni się to do zróżnicowania otoczenia 5G i skorzysta z elastyczności i zwinności obu firm w zakresie wprowadzania na rynek nowych zastosowań i wartości dla klientów.”, powiedział Luca Orsini - Vice President i Head of Networks dla regionu MNEA w Ericsson.

OPPO i Ericsson ściśle współpracują, aby przyczynić się do ewolucji technologii 5G

OPPO i Ericsson ściśle współpracują, aby przyczynić się do ewolucji technologii 5G, o czym świadczy także podpisanie międzynarodowej umowy na licencję patentową, stanowiącą solidną podstawę dla bieżącej, pogłębionej współpracy w tworzeniu ery 5G. Od trzeciego kwartału 2018 r. obaj partnerzy przeprowadzają wspólne testy z wykorzystaniem smartfonów 5G OPPO oraz infrastruktury Ericsson z lokalnymi partnerskimi operatorami w Szwecji, Niemczech i Chinach w ramach działań mających na celu przyspieszenie komercyjnej dostępności produktów 5G. Na początku tego roku, podczas MWC 2019 firmy zaprezentowały również scenariusze gier w chmurze dla uczestników wydarzenia.Czytaj także: Sieć 5G w 2020 r. w co najmniej jednym mieście w Polsce. Przy wdrażaniu kluczowe cyberbezpieczeństwo >>>

Firma OPPO przoduje w rozwoju i popularyzacji smartfonów 5G. W maju 2019 r. marka wprowadziła na rynek innowacyjny model Reno 5G w Szwajcarii - pierwszy telefon 5G komercyjnie dostępny w Europie. Od tego czasu urządzenie zostało z sukcesem wprowadzone także na rynki Wielkiej Brytanii, Australii, we Włoszech i na innych rynkach na całym świecie. Wraz z rozwojem i rozpowszechnieniem sieci 5G, pod koniec roku OPPO zaprezentuje pierwszy na świecie smartfon pracujący w trybie dual-mode 5G wykorzystujący technologie dostarczane przez Qualcomm. Będzie on oferował ulepszone i bardziej niezawodne doświadczenie 5G użytkownikom na całym świecie.W nowej erze inteligentnej łączności 5G, OPPO będzie nadal inwestować w rozwój produktów, badań technologicznych, standardów oraz scenariuszy aplikacji zastosowań sieci 5G. Poprzez współpracę z wiodącymi partnerami, takimi jak Ericsson firma ma ogromny potencjał odkrywać tę technologię oraz zapewnić jej innowacyjną wartość konsumentom na całym świecie. 
Źródło: OPPO
Udostępnij artykuł: