Orange Polska ma zgodę UOKiK na przejęcie kontroli nad BlueSoft

Z rynku

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie przez Orange Polska kontroli nad BlueSoft, poinformował Urząd na Twitterze.

Logo Orange
Źródło: Orange

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie przez Orange Polska kontroli nad BlueSoft, poinformował Urząd na Twitterze.

. @UOKiKgovPL wydał zgodę na przejęcie przez @Orange_Polska kontroli nad #BlueSoft #Orange

Wniosek wpłynął 30 kwietnia br.Zgłaszany zamiar koncentracji dotyczy przejęcia kontroli przez Orange Polska oraz kontrolowane przez nią podmioty nad Blue Soft oraz pośrednio nad kontrolowaną przez BlueSoft spółką Essembli. W wyniku koncentracji Orange nabędzie 100% udziałów w kapitale zakładowym BlueSoft.

BlueSoft oraz Essembli działają na rynku sprzedaży rozwiązań i usług IT, z kolei Grupa Orange Polska działa na wielu rynkach właściwych związanych ze świadczeniem usług telekomunikacyjnych, a za pośrednictwem należącej do grupy spółki Integrated Solutions także na rynku sprzedaży rozwiązań infrastruktury i usług IT.

Orange Polska nabędzie nowe technologie, produkty i kompetencje IT

W wyniku koncentracji Grupa Orange Polska nabędzie nowe technologie, produkty i kompetencje IT, co umożliwi lepszą i pełniejszą obsługę dotychczasowych klientów Grupy Orange Polska, a także co doprowadzi do uzyskania synergii biznesowych.

W końcu kwietnia br. Orange Polska podał, że zawarł przedwstępną umowę nabycia 100% udziałów w spółce BlueSoft w celu wzmocnienia swojej działalności w obszarze klientów biznesowych. Jak wówczas informowano, całkowita wartość przedsiębiorstwa oraz łączna wartość transakcji miały wynieść ok. 200 mln zł.Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii komórkowej, stacjonarnej, dostępu do internetu, TV oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP).
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: